Sadaļas Sadaļas

Robežsargi grib aizturētos ārzemniekus izmitināt īslaicīgās aizturēšanas vietās

Imigrācijas likumā plānots veikt grozījumus, kas Valsts robežsardzei nodrošinās iespēju Latvijas iekšzemē aizturētos ārzemniekus noteiktos gadījumos ievietot arī policijas rīcībā esošajās īslaicīgās aizturēšanas vietās. Šādi plānots atslogot Valsts robežsardzes Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centru Daugavpilī. 

Iekšlietu ministrija šonedēļ izskatīšanai valdībā pieteikusi Imigrācijas likuma grozījumus, kas paredz paplašināt Valsts robežsardzes tiesības aizturētos ārzemniekus uz neilgu laiku ievietot ne tikai Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā, bet arī attiecīgi aprīkotās policijas telpās.

Valsts robežsardzes pārstāve Jevgēnija Pozņaka skaidro, ka patlaban, rīkojoties atbilstoši likumam, robežsargiem pat Latvijas iekšzemē aizturētie ārzemnieki ir jānogādā izmitināšanas centrā Daugavpilī.

"Minētie grozījumi ļaus robežsardzei izvietot aizturētos ārzemniekus - ne tikai tos, kas šķērsojuši robežu, bet arī valsts iekšienē aizturētos ārzemniekus - tuvākajā Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas vietā uz dažām dienām vai stundām personas noskaidrošanai vai sākotnējo procesuālo darbību veikšanai.

Iepriekš tas nebija likumīgi atļauts, un mums vajadzēja nogādāt aizturētos ārzemniekus uz savu Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centru. Un, teiksim, ja tāds aizturēts ārzemnieks bija naktī jānogādā no kādas Latvijas iekšzemes pilsētas uz Daugavpili, tas aizņēma resursus un bija nelietderīgi," skaidroja Pozņaka  

Valsts robežsardzē cer, ka šādu grozījumu pieņemšana ļaus atslogot Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centru Daugavpilī. Ņemot vērā to, ka šogad strauji pieaudzis aizturēto robežpārkāpēju skaits, centrs reizēm ir pārpildīts. Pērn visa gada laikā Latvijā tika aizturēti 263 ārzemnieki, bet šā gada deviņos mēnešos par nelikumīgu „zaļās robežas” šķērsošanu aizturēti jau 373 citu valstu pilsoņi.

"Pašlaik pie esošās situācijas, kad mūsu Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrs brīžiem ir jau pārpildīts, minētie grozījumi dos tādu kā atelpu. Katru dienu kāds tiek izraidīts, pārvietots no turienes, atbrīvosies arī vietas," stāsta Pozņaka.

Viņa uzsver, ka jaunā Imigrācijas likuma norma neattieksies uz patvēruma meklētājiem, kā arī vairākām mazāk aizsargātām ārvalstnieku kategorijām.

"Tas ir domāts tikai īslaicīgi un tikai noteiktām aizturēto ārzemnieku kategorijām. Tur nav domāti patvēruma pieprasītāji, tur nevarēs ievietot bērnus un sievietes," piebilda robežsardzes pārstāve.

Imigrācijas likuma grozījumi vēl jāskata valdībai un Saeimai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt