«Rīgas namu pārvaldnieks» salabojis lielāko daļu nestrādājošo liftu

“Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) salabojis lielāko daļu nestrādājošo liftu daudzdzīvokļu mājās, kur labošana iepriekš “iestrēga”, jo pēc gada sākumā sāktās lietas par nelikumībām liftu apkalpošanas iepirkumā iepriekšējais līgums nav spēkā, bet jaunu līgumu iepirkums kavējās.

RNP informēja, ka pabeigti remontdarbi 28 liftos, no kuriem 15 gadījumos liftu ekspluatācija bija pārtraukta, tagad to atjaunojot. Vēl divu apturēto liftu darbība, kur nepieciešami apjomīgāki darbi, tiks atjaunota līdz 16. decembrim.

RNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis uzsvēra, ka pārvaldīšanas pakalpojuma sniedzējs nedrīkst pieļaut situāciju, kurā daudzstāvu māju iedzīvotāji ilgstoši tiek atstāti bez lifta vai citiem svarīgiem pakalpojumiem. Tādēļ liftu darbības atjaunošanas remontdarbus veica SIA “Liftu Alianse” esošā līguma ietvaros. Nepieciešamie remontdarbi tika uzsākti uzreiz pēc defekta aktu un tāmju apstiprināšanas. 

KONTEKSTS:

Kriminālprocess saistībā ar Rīgas pašvaldības uzņēmumu “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) sākts par krāpšanu lielā apmērā organizētā grupā un arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Lietā sākotnēji tika aizturētas divas personas, tostarp firmas “Liftu alianse” īpašnieks Igors Babkins, ar kura firmu RNP ir 8,3 miljonu eiro līgums. Pēc tam aizturēja vēl piecus RNP darbiniekus.

Liftu apkalpošanas darījums par skandālu izvērtās pērn, kad RNP konkurentu apšaubītā procedūrā lēma līgumu uzticēt šai firmai ar dažiem darbiniekiem. Šo apjomīgo līgumu ar RNP noslēdza pēc tam, kad iepirkums par liftu apkopi beidzās bez rezultāta konkursa augsto prasību dēļ. Nosacījumiem neatbilda arī “Liftu alianse”, taču uzņēmums tiesības labot liftus ieguva sarunu procedūrā.

Bijušais RNP vadītājs uzskata, ka “Liftu alianse” tiesības labot liftus ieguva godīgā ceļā. Tomēr Iepirkumu uzraudzības birojs norāda, ka sarunu procedūrā konstatēts administratīvais pārkāpums, jo “Liftu alianses” apgrozījums neatbilda nolikuma prasībām.    

Šā gada pavasarī pēc domstarpībām ar SIA “Liftu alianse”, vairākās RNP apsaimniekošanā esošajās mājās tika pārtraukta liftu darbība, jo nebija iespējas nodrošināt nepieciešamos remontdarbus un drošu šo liftu darbību. Apzinoties kādas būtiskas neērtības klientiem rada remontdarbu izpildes kavēšanās, RNP veica visus nepieciešamos darbus, lai pēc iespējas ātrāk varētu atjaunot liftu darbību. Laika periodā no jūlija līdz oktobrim tika rīkoti trīs iepirkuma konkursi par liftu remontdarbu veikšanu. Gan pirmais, gan trešais konkurss noslēdzās bez rezultātiem. Otrajā iepirkumā pieteicās tikai viens uzņēmums – SIA “Recept-Holding Lifts”. Noslēdzot līgumu ar uzņēmumu, tika uzsākti nepieciešamie remontdarbi 33 liftiem, kuru darbība tika pārtraukta līdz augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt