Panorāma

Igaunijas skolās – radoša brīvība

Panorāma

Latvijā koronavīrusa nav

Aizturēti pieci RNP darbinieki

«Rīgas namu pārvaldnieka» liftu lietā vēl pieci aizturētie

Rīgas pašvaldības uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) krāpšanas lietā aizturēti pieci RNP darbinieki, apstiprināja Valsts policijā. 

ĪSUMĀ:

  • Policija izmeklē lietu saistībā ar RNP iepirkumu daudzdzīvokļu namu liftu apkopi.
  • Policija pagājušo ceturtdien visu nakti veica kratīšanu RNP administrācijas ēkā.
  • Tagad policija aizturējusi piecus RNP darbiniekus.
  • RNP sola aizdomas par krāpniecību pārbaudīt.

Aizturētās personas bija atbildīgas par liftu apkalpes līguma izpildes uzraudzību. 

VP pārstāve Elīna Priedīte
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

Policijā informēja, ka ar aizturētajiem darbiniekiem tiek veiktas sākotnējās procesuālās darbības, tai skaitā tiek skaidrota viņu loma notikušajā noziedzīgajā nodarījumā. Izmeklēšana turpinās.

RNP informēja, ka saistībā ar Valsts policijas sākto kriminālprocesu par uzņēmuma pārvaldīšanā esošo daudzdzīvokļu māju liftu apkalpošanas līgumu nolēmusi veikt visaptverošu auditu par šo pakalpojumu. Audita veikšana tiks deleģēta ārpakalpojumam.

Papildus pieņemts lēmums uz pārbaudes laiku atstādināt no amata pienākumu pildīšanas divus RNP darbiniekus.

LTV ir informācija, ka tie ir RNP Tehniskās pārvaldes direktors Edgars Akmens un Tehniskās pārvaldes Elektrosistēmu nodaļas vadītājs Andrejs Maļinovskis.

“Ja pastāv kaut mazākās bažas, ka RNP šo līgumu izpildes rezultātā ir kļuvis par krāpšanas upuri (zaudējis naudu, pārmaksājis par pakalpojumiem), uzņēmuma valdes uzdevums ir precīzi noskaidrot situāciju par šo iepirkumu, izvērtēt tā finansiālo ietekmi un iespējamās sekas. Mēs veiksim visas nepieciešamās procedūras, lai nepaliktu neatbildēti jautājumi. Ja uzdevuma izpildei būs nepieciešams atstādināt no pienākumu pildīšanas desmit, piecdesmit vai arī simts darbiniekus, tas tiks izdarīts,” paziņojumā medijiem uzsvēra RNP valdes priekšsēdētājs Ernests Saulītis.

Maļinovskis vadīja strīdīgā liftu apkopes iepirkuma komisiju, savukārt Akmens komisijā bija Maļinovska vietnieks. Vai abi ir starp aizturētajiem, RNP nezinot.

“Acīmredzot, ir darbinieki, kuri nav darbā, un vēl nav iegūta informācija, kāpēc šie cilvēki nav darbā. Bet mēs strādājam ļoti lielā uzņēmumā, līdz ar to iemesli, kāpēc kāds cilvēks nav darbā, var būt ļoti dažādi. Protams, ka informācija no policijas atvieglotu lēmumu pieņemšanu attiecībā pret šiem cilvēkiem,” stāstīja RNP pārstāvis Krists Leiškalns.

Viņš arī norādīja, ka

tikai pēc audita lems, vai sadarbību ar apcietinātā Igora Babkina firmu "Liftu alianse" pārtraukt.

"Mēs runājam par ļoti lielu māju skaitu ar ļoti lielu liftu skaitu, kuros regulāri notiek kādas tehniskas ķibeles, kuras ir jānovērš. Līdz ar to šobrīd līgums ir spēkā. Tajā brīdī, ja tiks konstatētas kāda veida nepilnības, tiks vērtēts, kādā veidā rīkoties," norādīja Leiškalns.

Šajā lietā jau aizturētas divas personas, tostarp firmas “Liftu alianse” īpašnieks Igors Babkins, kura kompānija “Liftu alianse” ar RNP noslēgusi astoņus miljonus eiro vērtu līgumu par liftu apkopi.

KONTEKSTS:

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde pērn sāka kriminālprocesu par iespējamu krāpšanu lielā apmērā, organizētā grupā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Policija uzskata, ka noziegumus, iespējams, veikuši vairāki uzņēmumi, kas snieguši pakalpojumus RNP. Ekonomisko noziegumu izmeklēšanas pārvaldes vadītājs Pēteris Bauska iepriekš pastāstīja, ka izmeklētās darbības aptver ilgu laika periodu un izmeklēšana notiek par vairākus miljonus eiro lieliem darījumiem. Izmeklētāji sadarbojas arī ar ārzemju kolēģiem.

Pagājušā nedēļā policija veica kratīšanu RNP. Mediji vēstīja, ka šajā lietā aizturēti divi cilvēki, tostarp SIA "Liftu alianse" īpašnieks Igors Babkins, kuram tiesa sestdien piemēroja apcietinājumu.

Babkina firmai ar RNP ir 8,3 miljonu eiro līgums par liftu apkalpošanu. Liftu apkalpošanas darījums par skandālu izvērtās pērn, kad RNP konkurentu apšaubītā procedūrā lēma līgumu uzticēt šai firmai ar dažiem darbiniekiem. Šo apjomīgo līgumu ar RNP noslēdza pēc tam, kad iepirkums par liftu apkopi beidzās bez rezultāta konkursa augsto prasību dēļ. Nosacījumiem neatbilda arī “Liftu alianse”, taču uzņēmums tiesības labot liftus ieguva sarunu procedūrā.

Bijušais RNP vadītājs uzskata, ka “Liftu alianse” tiesības labot liftus ieguva godīgā ceļā. Tomēr Iepirkumu uzraudzības birojs norāda, ka sarunu procedūrā konstatēts administratīvais pārkāpums, jo “Liftu alianses” apgrozījums neatbilda nolikuma prasībām.    

Pēdējā gada laikā RNP visvairāk kritizēts par risku pazaudēt sešus miljonus eiro savu klientu naudas maksātnespējīgajā “PNB bankā”, jo kontos glabātā nauda nebija pienācīgi sadalīta pa klientiem, kā dēļ atgūt varētu tikai valsts garantētos simt tūkstošus eiro. Šis fakts un daudzās iedzīvotāju sūdzības bija iemesli, kādēļ Rīgas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") pērn novembrī lēma atlaist “Rīgas namu pārvaldnieka” valdes priekšsēdētāju Aivaru Gontarevu un pārējo valdi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti