Panorāma

Miris dzejnieks un rakstnieks Leons Briedis

Panorāma

Ar "Pēdējām stundām" dzimst jauns teātris

"Liftu alianses" īpašnieku apcietina

«Rīgas namu pārvaldnieka» liftu lietā apcietina līgumu ieguvušās firmas īpašnieku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Rīgas pašvaldības uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) krāpšanas lietā tiesa sestdien, 1. februārī, piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu firmas “Liftu alianse” īpašniekam Igoram Babkinam.

Viņš pats no komentāriem LTV atteicās, un arī viņa advokāte Alla Ignatjeva medijiem neko nekomentēja.

Savukārt Rīgas mērs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) sestdien pieļāva, ka tiesībsargu darbs “Rīgas namu pārvaldniekā” un ar to saistītos uzņēmumos turpināsies.

“Notiek attīrīšana. Uzņēmumiem nepieciešama dezinfekcija. Tā šobrīd notiek. Un tas ir tikai par labu,” sacīja Burovs.

Viņš arī paziņoja, ka viss neapstāsies ar liftu skandālu un “būs vēl darbi”.

“Un kāpēc es tā domāju? Jo ir daudz sūdzību par RNP darbību. Par paaugstinātām cenām. Par avārijas darbiem, par jumtu, kas kā tek, tā tek. Šeit mums nepieciešama palīdzība no tiesībsargājošām iestādēm!” sacīja Burovs.

Viņš arī piebilda, ka tas tikai apliecina, ka sistēmu, kas veidota vairākus gadus, ir nepieciešams mainīt.

KONTEKSTS:

Kriminālprocess Rīgas pašvaldības uzņēmumā “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP), sākts par krāpšanu lielā apmērā organizētā grupā un arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Lietā aizturētas divas personas, tostarp firmas “Liftu alianse” īpašnieks Igors Babkins, ar kura firmu RNP ir 8,3 miljonu eiro līgums. Uz bažām par liftu apkalpošanas līgumu Burovs norādīja jau pērn un tikās ar KNAB vadītāju.

Liftu apkalpošanas darījums par skandālu izvērtās pērn, kad "Rīgas namu pārvaldnieks" konkurentu apšaubītā procedūrā lēma līgumu uzticēt šai firmai ar dažiem darbiniekiem. Šo apjomīgo līgumu ar “Rīgas namu pārvaldnieku” noslēdza pēc tam, kad iepirkums par liftu apkopi beidzās bez rezultāta konkursa augsto prasību dēļ. Nosacījumiem neatbilda arī “Liftu alianse”, taču uzņēmums tiesības labot liftus ieguva sarunu procedūrā.

Bijušais RNP vadītājs uzskata, ka “Liftu alianse” tiesības labot liftus ieguva godīgā ceļā. Tomēr Iepirkumu uzraudzības birojs norāda, ka sarunu procedūrā konstatēts administratīvais pārkāpums, jo “Liftu alianses” apgrozījums neatbilda nolikuma prasībām.    

Pēdējā gada laikā uzņēmums visvairāk kritizēts par risku pazaudēt sešus miljonus eiro savu klientu naudas maksātnespējīgajā “PNB bankā”, jo kontos glabātā nauda nebija pienācīgi sadalīta pa klientiem, kā dēļ atgūt varētu tikai valsts garantētos simt tūkstošus eiro. Šis fakts un daudzās iedzīvotāju sūdzības bija iemesli, kādēļ Burovs pērn novembrī lēma atlaist “Rīgas namu pārvaldnieka” valdes priekšsēdētāju Aivaru Gontarevu un pārējo valdi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti