Sadaļas Sadaļas

4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Kāpēc deviņstāvu namā jau veselu mēnesi nedarbojas lifts?

«Rīgas namu pārvaldnieka» mājas jau no pavasara bez liftu remontiem; cieš vismaz 10 māju iemītnieki

Kādā “Rīgas namu pārvaldnieka” (RNP) apsaimniekotajā deviņstāvu mājā septembra beigās salūza lifts, un iedzīvotāji, arī seniori, spiesti uz saviem dzīvokļiem kāpt ar kājām, bet RNP liftu nevarot salabot, jo pēc gada sākumā policijas ierosinātās lietas par nelikumībām liftu apkalpošanas iepirkumā iepriekšējais līgums nav spēkā, bet par jaunu liftu apkalpošanas līgumu notiek iepirkums. Kopumā šādas situācijas dēļ bez lifta ir vairāk nekā 10 mājas, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

Vienas no šīm mājām iedzīvotāja Jana Lāce raidījumam stāstīja, ka lifts salūza 26. septembrī, “mēs sazvanījām mūsu avārijas dienestu, kas sākumā konstatēja – ir nosvilis motors”.

“Sazvanījām “Kone”, kas ir atbildīgi par remontu, zvanījām, zvanījām nedēļas gaitā, līdz saņēmām atbildi, ka šādus remontus viņi neveic un ka viņi ir paziņojuši mūsu apsaimniekotājam, un apsaimniekotājs tālāk lems, kādus remontdarbus viņi veiks,” stāstīja Jana.

Taču nekādi remontdarbi jau teju mēnesi nav notikuši, jo SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” nav noslēdzis līgumu ar liftu remontdarbu veicējiem.

“Šī problēma uzņēmumam jau ir no pavasara, kad faktiski policija sāka veikt pārbaudes saistībā ar pakalpojuma līgumu par liftu remontiem, līdz ar to kopš tā brīža ir virknei māju problēmas ar liftu remontiem, un tas ir saistīts ar to, ka “Rīgas namu pārvaldnieks” neveic šos darbus caur iepriekšējo pakalpojumu sniedzēju,” skaidroja RNP pārstāvis Krists Leiškalns.

Liftu remontdarbi vispār nenotiek, un šobrīd problēmas ar liftiem ir vairāk nekā 10 daudzdzīvokļu namos.

“Beigu beigās noskaidrojās, ka 6. oktobrī  kārtējo reizi ir bijis izsludināts iepirkuma konkurss, uz ko visi ļoti cerēja un gaidīja, ka noslēgs atkal kārtējo līgumu ar kādu liftu remontēšanas firmu, un tad nu mūsu lifts uzreiz tiks salabots,” stāstīja Jana.

Leiškalns informēja, ka “diemžēl šīs iepirkumu procedūras nebija sekmīgas”.

Viņš atzina, ka RNP ir informēts par problēmām ar liftiem, ir zināmi defekti un provizoriskās izmaksas, taču “būs jāsagaida jaunās iepirkumu procedūras rezultāts, ir izsludināts jauns iepirkums kopumā uz visu RNP liftu remontiem. Iepirkums jau ir beidzies, jaunus pieteikumus iesniegt vairs nevar, turpinās pretendentu vērtēšana”.

“Mēs ceram, ka pašā tuvākajā laikā būs gan līgums, gan sāksies remontdarbi. Šobrīd dienu, kurā tas notiks, mēs pateikt nevaram,” atzina Leiškalns.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” skaidro, ka tiklīdz būšot noslēgts līgums, tā lifts tikšot saremontēts.

 KONTEKSTS:

Kriminālprocess saistībā ar Rīgas pašvaldības uzņēmumu “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) sākts par krāpšanu lielā apmērā organizētā grupā un arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Lietā sākotnēji tika aizturētas divas personas, tostarp firmas “Liftu alianse” īpašnieks Igors Babkins, ar kura firmu RNP ir 8,3 miljonu eiro līgums. Pēc tam aizturēja vēl piecus RNP darbiniekus.

Liftu apkalpošanas darījums par skandālu izvērtās pērn, kad RNP konkurentu apšaubītā procedūrā lēma līgumu uzticēt šai firmai ar dažiem darbiniekiem. Šo apjomīgo līgumu ar RNP noslēdza pēc tam, kad iepirkums par liftu apkopi beidzās bez rezultāta konkursa augsto prasību dēļ. Nosacījumiem neatbilda arī “Liftu alianse”, taču uzņēmums tiesības labot liftus ieguva sarunu procedūrā.

Bijušais RNP vadītājs uzskata, ka “Liftu alianse” tiesības labot liftus ieguva godīgā ceļā. Tomēr Iepirkumu uzraudzības birojs norāda, ka sarunu procedūrā konstatēts administratīvais pārkāpums, jo “Liftu alianses” apgrozījums neatbilda nolikuma prasībām.    

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt