Rīgas domes pagaidu administrāciju aicina lēmumus pieņemt atklātāk

Rīgas domes pagaidu administrācija spējusi ātri pieņemt lēmumus Covid-19 krīzes laikā, taču būtu nepieciešamas plašākas sabiedrības iespējas laikus uzzināt par pagaidu administrācijas lēmumu pieņemšanu un iesaistīties to sagatavošanā, šodien izskanēja Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēdē.

ĪSUMĀ:

  • Kažoka aicina administrāciju dot iedzīvotājiem lielāku iespēju ietekmēt lēmumus.
  • Administrācijas darbu kritizē apvienība „Pilsēta cilvēkiem”.
  • Pašvaldība publicēs kapitālsabiedrību auditu ziņojumus.
  • Gada pirmajā ceturksnī Rīgas pašvaldības budžets pildījies labāk nekā pērn, bet Covid-19 efektu gaida vēlāk.
  • Administrācijas vadītājs Balševičs apliecina gatavību ieklausīties pilsētas iedzīvotājos.

Rīgas domes Pagaidu administrāciju aicina lēmumus pieņemt atklātāk
00:00 / 03:22
Lejuplādēt

Nekustamā īpašuma nomas maksas atlaides, atjaunota daļa braukšanas maksas atlaižu Rīgas sabiedriskajā transportā – tie ir pāris no lēmumiem, kurus pieņēmusi Rīgas domes pagaidu administrācija. Tā tiek uzteikta par operatīvu rīcību. Vienlaikus būtu nepieciešama lielāka atvērtība, norādīja „Providus” direktore Iveta Kažoka.

„Ārkārtīgi svarīgi, ņemot vērā, ka rīdzinieki līdz jaunai domei netiks vēl vismaz četrus mēnešus, lai Saeima nav vienīgais pagaidu administrācijas informācijas avots attiecībā uz rīdzinieku interesēm. Pagaidu administrācijai ir jāpadomā, lai rīdzinieki var labi sekot lēmumu pieņemšanas procesam. Vēl ir vairākas lietas, pie kā piestrādāt un dot iespēju rīdziniekiem ietekmēt šos lēmumus vai vismaz pastāstīt par savām problēmām, kuras pagaidu administrācija varētu risināt,” stāstīja Kažoka.

Līdzīgi izteicās apvienības „Pilsēta cilvēkiem” vadītājs Māris Jonovs, norādot, ka lēmumprojektu apspriešana pašlaik nav nodrošināta:

„Sēžu skaitu jūs minējāt, bet sēdes notiek ārkārtas režīmā. Bijušajiem domes deputātiem droši vien ir absolūtā „deja vu” sajūta, ka dokumenti parādās pāris stundas pirms sēdes, iespējas izteikties un piedalīties nav.”

Pēdējo nedēļu laikā Rīgas domes pagaidu administrācija nolēmusi pašvaldības kontrolētajām kapitālsabiedrībām līdz 15. maijam to mājaslapās publicēt pērn īstenoto ārējo neatkarīgo izvērtējumu jeb auditu ziņojumus. No tiem varētu kļūt skaidrs, vai prasīt kādu uzņēmumu bijušās vadības paskaidrojumus. Tā norādīja pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics, atbildot uz jautājumu par audita ziņojumu uzņēmumā „Rīgas satiksme”, ko aizvadītajos gados pavadījuši korupcijas skandāli.

Viņš arī uzsvēra, ka Covid-19 krīzes laikā pagaidu administrācija lēmusi par atvieglojumiem ielu tirdzniecībā un pārcēlusi nekustamā īpašuma nodokļa samaksu uz vēlāku termiņu. Uzskaitīti arī projekti, ko īstenot ekonomikas sildīšanai krīzes laikā.

„Ministru kabinets ir izskatījis informatīvo ziņojumu par Mežaparka estrādes būves pabeigšanu. Rīgas pašvaldība varēs Valsts kasē aizņemties 23 miljonus eiro, lai pabeigtu estrādes būvniecību. Rīgas pašvaldība ir apkopojusi visus augstas gatavības projektus, ko varētu uzsākt jau šajā gadā. Kopējais investīciju apjoms, ar ko Rīga varētu iesaistīties ekonomikas sildīšanā, būtu apmēram 337 miljoni eiro”.

Pēc pagaidu administrācijas teiktā, gada pirmajā ceturksnī Rīgas pašvaldības budžets pildījies labāk nekā pērn. Taču administrācija rēķinās, ka krīzes ietekme uz budžetu būs jūtama vasarā un vēlāk, turklāt jāņem vērā arī budžetā ieplānotās iepriekšējo gadu saistības.

Balševics arī solīja ņemt vērā visus priekšlikumus par atklātāku darba metodiku.

„Mēs esam gatavi, ja arī kaut kas nav atklāts, ieviest maksimālu atvērtību savā laikā. Un esam to uztvēruši kā vienu no prioritātēm,” sacīja pagaidu administrācijas vadītājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt