Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Top Kurzemes Jaunsardzes centrs

Apdomās izmaiņas grozījumos

Rīgas domē starp koalīciju un opozīciju uz nedēļu izsludināts pamiers

Pirms nedēļas pārtrauktā un piektdien, 9.martā, atsāktā Rīgas domes sēde bija saskanīgākā un viena no īsākajām šajā sasaukumā – nepilnā stundā koalīcijas un opozīcijas deputāti bez diskusijām atbalstīja 130 jautājumu. Taču vairāk nekā desmit lēmumu pieņemšana atlikta uz vismaz nedēļu. Pamiera laikā pozīcijai un opozīcijai jāatrod risinājums krīzei, ko izraisījuši Rīgas vadības pieņemtie deputātu “apklusināšanas noteikumi”.

Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) domes sēdi sāka ar aicinājumu no vairāk nekā 140 lēmumprojektu darba kārtības izņemt 12 jautājumus. To vidū ir tādi, kas varētu radīt jautājumus opozīcijā un līdzīgi kā pagājušajā nedēļā politisku diskusiju dēļ domes sēdi ievilkt visas nakts garumā. Piemēram, Konkurences padomes un patērētāju tiesību sargu kritizētā iecere Rīgas maksas stāvvietās atkal ieviest riepu bloķētājus parādnieku mašīnām.

Strīdīgos jautājumus dome atlikusi uz laiku, kad tiks rasts risinājums krīzei starp pozīcijas un opozīcijas deputātiem.

Piektdien diezgan raiti dome nobalsoja par vairāk nekā simt tehniskas dabas jautājumiem, piemēram, īpašumu ierakstīšanu Zemesgrāmatā vai kādu pārstāvju apstiprināšanu amatos.

Vēl pirms domes sēdes Ušakovs rīkoja vēsturisku tikšanos ar visu sešu domes frakciju vadītājiem. Tajā runāja par pozīcijas pagājušajā nedēļā pieņemtajām normām, kas līdz trīs jautājumu uzdošanai sēdēs ierobežo deputātus un saniknojušas opozīciju.

Sarunas aiz slēgtām durvīm ilga vien pusstundu. Opozīcija Rīgas mēram piedāvāja strīdīgās normas atcelt.

“Šobrīd, mūsuprāt, nepareizā lieta skriet kā ar pieri sienā, pārsvarā tai pusei, kas ir pozīcija un kas izgrozīja nolikumus. Tad skriet ar pieri sienā nozīmē iet tiesāties, jo šobrīd Nacionālās apvienības vadītā ministrija apņēmusies panākt šo noteikumu atcelšanu. Jau tas viss tiek darīts, kaujas cirvji izrakti. Un mūsu pārliecība, ka mēs vinnēsim,” stāsta Jaunās konservatīvās partijas frakcijas vadītājs Jānis Bordāns.

Arī “Vienotības” frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis pauž, ka vispirms ir jāatceļ deputātu apklusināšanas noteikumi, tad varēs runāt par domes darba normalizēšanu.

Rīgas mērs Ušakovs pagaidām izvairīgi runā par to, vai pieņems opozīcijas aicinājumu un ierobežojošās normas atcels. Nedēļas laikā to izrunāšot frakcijās.

Savukārt Rīgas vicemērs Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”) uzsver, ka domes pozīciju nokaitinājusi opozīcijas regulārā prakse domes sēdēs uzdot daudz jautājumu ne pēc būtības, tādējādi sēdes ievelkot līdz naktij. Tomēr Ameriks arī piekrīt, ka ir lietas, ko ar trīs jautājumu ierobežošanu domnieki izlemt nevar.

19.martā frakciju vadītāji tiksies atkal. Ja dome strīdīgos noteikumus neatcels, to apņēmusies izdarīt pašvaldības uzraugošā ministrija.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti