Panorāma

Birokrātija nogalina mazo uzņēmēju

Panorāma

Krievija samazinās kravas caur Baltiju

Salmoneloze Rīgas bērnudārzos

Rīgā vairākos bērnudārzos bērni saslimuši ar salmonelozi; aptur ēdināšanas firmas darbu

Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori otrdien, 13.septembrī, apturēja ražošanu kāda ēdināšanas uzņēmuma telpās, jo astoņos Rīgas bērnudārzos, kuriem tas piegādāja ēdienu, bērni saslimuši ar salmonelozi. 

Uzņēmums nodrošina ar ēdināšanu vairākas privātās pirmsskolas iestādes un arī kādu skolu.

Pārtikas un veterinārā dienesta Pārtikas uzraudzības departamenta direktors Ernests Zavadskis LTV “Panorāmai” pastāstīja, ka otrdien no rīta saņemta informācija par saslimšanas gadījumiem trīs iestādēs, bet vēlā pēcpusdienā jau bija ziņas par astoņām iestādēm un 24 saslimšanas gadījumiem.

Zavadskis atklāja, ka pārbaude notika  SIA "Kindercatering".

Pārbaudes laikā uzņēmuma telpās konstatēti higiēnas prasības pārkāpumi, temperatūras kontroles, uzglabāšanas, ražošanas un transportēšanas laikā. Nolemts apturēt uzņēmējdarbību konkrētajā adresē, stāstīja Zavadskis.

Tomēr ir atrasts alternatīvs risinājums – sagatavot ēdienus citās telpās, izslēdzot no ēdienkartes produktus, kas var radīt risku bērniem, sacīja PVD pārstāvis.

Sadarbībā ar epidemiologiem  PVD turpina noskaidrot inficēšanas iemeslus.

Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Ilze Arāja informēja, ka pašlaik konstatēti 24 saslimšanas gadījumi, bet salmonella laboratoriski apstiprināta 16 personām, un šis skaits, visticamāk, palielināsies.

Vecāki, kas nojauš, par kurām iestādēm ir runa, aicināti pievērst uzmanību savu bērnu labsajūtai. Salmonelozes simptomi sākotnēji ir līdzīgi gripas simptomiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti