Sadaļas Sadaļas

Rīga izlīgs ar Konkurences padomi strīdā par «Tīrīga» un maksās 500 000 eiro sodu

Konkurences padome (KP), Rīgas dome (RD) un SIA "Getliņi EKO" plāno izlīgt tiesvedībā par atkritumu apsaimniekošanu pilsētā. Izlīguma projekts paredz, ka RD maksās pusmiljona eiro sodu, bet "Getliņi EKO" – 385 tūkstošus eiro, informēja RD.

Domē skaidroja, ka puses plāno vienoties, ņemot vērā gan to, ka KP savos lēmumos ir norādījusi uz būtiskiem pārkāpumiem atkritumu apsaimniekošanas jomā pilsētā, gan to, ka pašreizējie RD deputāti piekrīt KP redzējumam, kā šajā jomā ir nepieciešams rīkoties, lai tiktu pilnvērtīgāk ievērotas konkurences tiesības, kā arī iespējamo tiesvedības ilgumu un izmaksas šajā juridiski sarežģītajā lietā, kurā KP pirmo reizi ir pieņēmusi lēmumu par pagaidu noregulējuma piemērošanu.

Izlīguma projekts paredz, ka puses vienosies par 500 000 eiro naudas sodu pašvaldībai, bet "Getliņi EKO" paredzēts 385 tūkstošu eiro sods. RD piebilda, ka sākotnēji bija paredzēts sešu miljonu eiro sods.

Ceturtdien, 15. jūlijā, RD sanāks uz ārkārtas sēdi, lai pilnvarotu RD priekšsēdētāju parakstīt izlīgumu.

KONTEKSTS:

2019. gada septembrī Rīgā bija paredzēts mainīt atkritumu apsaimniekotāju – četru kompāniju vietā atkritumus izvestu "Tīrīga", kurai Rīgas dome bija paredzējusi uzticēt šo darbu uz 20 gadiem. Taču Konkurences padome iebilda pret šādu monopolu un nepilnu nedēļu pirms atkritumu izvedēju maiņas liedza "Tīrīgai" pagaidām sākt darbus Rīgā. Vienlaikus konkurences uzraugi lika turpināt līgumu ar līdzšinējiem atkritumu izvedējiem. 

Ministru kabinets izsludināja ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā, kas ļāva turpināt darbu līdz tam strādājošā kārtībā. 

Tikmēr RD solīja pārsūdzēt KP aizliegumu atkritumu apsaimniekotājam "Tīrīga" slēgt līgumus ar Rīgas iedzīvotājiem par atkritumu apsaimniekošanu. Taču Administratīvā apgabaltiesa noraidīja Rīgas domes pieteikumu, kurā bija lūgts atcelt KP lēmumu par pagaidu noregulējumu galvaspilsētas atkritumu apsaimniekošanas tirgū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt