Dienas ziņas

Rosina apsūdzēt bijušo Jēkabpils mēru

Dienas ziņas

Četrām pilsētām un astoņpadsmit pagastiem – desmit policistu

Riebiņu vidusskola lepojas ar labāko e-skolotāju

Riebiņu vidusskola lepojas ar labāko e-skolotāju

"Platīna pele" ir nozīmīgākā gada balva digitālajā nozarē, kuru jau gandrīz 15 gadu garumā rīko Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija. Šogad vienīgais apbalvojuma saņēmējs no Latgales ir informātikas skolotājs Guntis Tjarvja. Viņa vadībā Riebiņu vidusskola veiksmīgi startē visdažādākajos augsta līmeņa IT konkursos, kā arī iesaistītās starptautiskos projektos, kuru gaitā skolēni izstrādā lietotnes.

Veicināt digitālo prasmju attīstību un interneta drošību – ar šādu mērķi jau 15 gadus par informātikas, programmēšanas un datorikas skolotāju strādā Guntis Tjarvja. Studiju laikā viņš darbu sāka paša absolvētajā Rušonas pamatskolā, tagad ir pedagogs Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā, kā arī Riebiņu vidusskolā, kur vienlaikus ir arī savas kādreizējās klases audzinātājas, tagad skolas direktores vietnieks izglītības jomā.

"Skolotājs – tā ir tā profesija, kas mani piesaista, jo tu tajā profesijā vienmēr jūties jauns kopā ar saviem skolēniem. Mēs piedalāmies tādos konkursos, kur skolēni var kaut ko veidot paši, programmēt, piemēram, ne tikai kā datorlietotāju līmenī, bet jau tādā padziļinātākā līmenī," stāstīja skolotājs Tjarvja.

"Viņa stundas ir vienmēr pārdomātas, interesantas, viņš skolēnus aicina vienmēr izglītoties un attīstīties, piedāvā arī stundās izmantot dažādus interaktīvus rīkus, kas ieinteresē skolēnus varbūt kaut kā savādāk pieiet mācību procesam," saka Riebiņu vidusskolas 11. klases skolniece Evelīna.

Riebiņu vidusskola ir viena no retajām Latvijā, kam visā Eiropā piešķirts "eTwinning" skolas statuss. Turklāt skolēnu veidotās aplikācijas pērn iekļuva sešu veiksmīgāko šīs programmas projektu sarakstā.

"Arī šobrīd mēs darbojamies ar 10. klasi "eTwinning" projektā, kur ir iesaistītas gan Horvātijas, gan Portugāles, gan Itālijas skolas, un arī mēs veidojam aplikācijas," skaidroja Tjarvja.

Novērtējot pedagoga aizrautību un panākumus, skolas direktore kopā ar skolēniem viņu pieteica Latvijas tehnoloģiju gada balvai "Platīna pele". Šogad tā pasniegta piecās kategorijās, kā arī par īpašu sniegumu piešķirtas vairākas speciālbalvas. Viena no tām kategorijā "Labākais e-skolotājs" aizceļojusi uz Riebiņiem. Tā ir vienīgā "Platīna pele", kas piešķirta pretendentam no Latgales.

"Tagad es no viņa varu daudz ko mācīties. Tiešām tāds prieks un gandarījums par mūsu Latgali, par Latgales skolotājiem," stāstīja Riebiņu vidusskolas direktore Ineta Anspoka.

"Varbūt tās lielākās balvas vienmēr aiziet tajā Rīgas pusē, bet tad tas bija pierādījums, ka – nē, tas nav tā. Ja tu savu darbu ieguldi, ja tu spēj sevi parādīt, tad arī tas rezultāts būs," uzsvēra skolotājs Tjarvja.

Skolā Riebiņos par datorlaborantu un skolotāju strādā vēl viens tās absolvents, tāpat par informātiku manāma interese ir jauniešu vidū, un tagad Daugavpils Universitātē Datorzinātnes studē arī viena no Gunta skolniecēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt