4. studija

27 eiro kompensācija: vai «Dekšāres narkobarones» lietā pieņemts taisnīgs lēmums?

4. studija

Strādājošie pensionāri atklāj shēmu, kāpēc nepamatoti uzrādās nodokļu parāds.

Pavasara pārsteigums - pienācis apsveikums Ziemassvētkos!

Rīdziniece no ASV sūtītu Ziemassvētku apsveikumu saņem februārī

Lai gan kopš Ziemassvētkiem pagājuši vairāki mēneši, rīdziniece Alberta savu apsveikumu no Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) saņēmusi tikai februārī. Kādēļ tāda kavēšanās?

Albertas kundze jau gadiem ilgi sazinās ar brālēnu ASV, apmainoties ar vēstulēm Ziemassvētkos un dzimšanas dienās. Parasti sūtījums adresātu sasniedzis aptuveni divu nedēļu laikā, taču šogad Albertas Ziemassvētku apsveikums pastkastītē saņemts vien 5. februārī.

"Es biju kā no plaukta [nokritusi]! Domāju, mīļais Dievs, kur tad tā vēstule ir atradusies, kur tā ir gulējusi divus mēnešus! Neticami!" sacīja sieviete.

Alberta atminējās, ka pāris nedēļas pirms svētkiem viņa saņēmusi atklātnīti no "Latvijas pasta", kurā aicināts izsūtīt savus apsveikumus laikus, lai tie nonāktu pie radiniekiem un draugiem bez aizkavēšanās.

"Ja ir izdota nauda, lai šādu apsveikumu [atklātnīti] izveidotu, par velti jau tas nav, lai nodrukātu, lai atnestu, atsūtītu, tad labāk to naudu būtu ieguldījuši tanī darbā, lai sašķirotu un ātrāk aiznestu tiem cilvēkiem," sprieda Alberta.

Kundze stāstīja: saņemt apsveikumu svētkos – tas ir īpašs brīdis.

Taču nu viss prieks pagaisis. Viņa ir neizpratnē – vai tiešām vēstules jāizsūta pusgadu pirms svētkiem, lai tās pienāktu laikā?

Jautāti, cik ilgs laiks nepieciešams, lai sūtījums no Latvijas aizceļotu līdz ASV, "Latvijas pasta" konsultante teica: "Ja jūs vēlaties konkrētu laiku, tad jāizmanto eksprespasta pakalpojumi. Ja sūtat kā vienkārši ierakstītu pasta sūtījumu, tad konkrētu laiku noteikt nevar. Tās varētu būt 10 dienas, maksimālais termiņš – mēnesis."

Taču kādēļ Albertai Ziemassvētku apsveikumu nācies gaidīt vairāk nekā vienu mēnesi?

"Latvijas pasta" pārstāve Gundega Vārpa skaidroja: "Par sūtījuma piegādi uz konkrēto valsti atbild tas pasta uzņēmums, no kura šis sūtījums tiek izsūtīts. Ir gadījumi, kad šie sūtījumi atceļo ļoti ātri, un ir gadījumi, kad tie ceļo vairākas nedēļas. Tas saistīts tieši ar to, kā šīs valsts pasta uzņēmums izvēlas šos sūtījumus virzīt."

Uz tādu mazu valsti kā Latvija sūtījumi ceļo gan pa sauszemi, gan ar aviopastu, taču tos nesūta pa vienam, un bieži vien tie ceļo cauri kādai tranzītvalstij tepat Eiropā.

Nereti tikai tad, kad sūtījumi kādā no lielākajām valstīm sakrājušies prāvākā skaitā, tie tiek nogādāti Latvijā. Izņēmuma gadījums ir Kanāda, kur tieši Ziemassvētku laikā norisinājies streiks.

"Bija problēmas līdz pat janvāra vidum vispār sūtījumu apmaiņā ar šo valsti, un sūtījumi netika apstrādāti un tika piegādāti tādā dozētā apjomā," teica Vārpa.

Lielākoties ikvienam ir iespējams uzzināt, kur sūtījums pazudis vai aizkavējies, ja vien sūtījums bijis reģistrēts un tam piešķirts izsekošanas numurs.

"Katram šim sūtījumam ir svītrkods, un tad attiecīgi visos sūtījuma posmos šie numuri tiek skenēti un daļai šo sūtījumu ir iespējams izsekot līdzi arī internetā. Ir pasta uzņēmumi, kas to dara, un ir uzņēmumi, kas to nedara. Piemēram, "Latvijas pasts" dara to attiecībā uz visiem reģistrētajiem sūtījumiem," skaidroja Vārpa.

Lai gan sūtījuma ceļš ASV gadījumā, kā izrādās, netiek atklāts publiski, klientam ir iespējams to uzzināt, vēršoties pastā. Savukārt, ja ir vēlme nogādāt svarīgu sūtījumu adresātam bez jebkādas aizķeršanās un tieši laikā, "Latvijas pasta" pārstāve aicina izvēlēties eksprespastu.

"Vienīgais veids, kā piegādāt noteiktā veidā sūtījumus, ir šie eksprespasta sūtījumi, kuriem ir gan izsekojamība pilnībā, tātad sūtītājs var sekot sūtījuma ceļam, un arī, kuram ir noteikts piegādes laiks," teica Vārpa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti