Ārpus Rīgas

"Kalnleimaņu" saimniecība - bez kredītiem, soli pa solītim tikai pašu spēkiem

Ārpus Rīgas

''Rīgas Apriņķa Avīzes'' redaktors Dzintris Kolāts par Ropažos plānoto ceļu

Rēzeknes slimnīcā piecos gados ieguldīs nedaudz vairāk par 4 miljoniem eiro

Rēzeknes slimnīcā piecos gados ieguldīs nedaudz vairāk par 4 miljoniem eiro

Lai uzlabotu kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, vairākās Latvijas ārstniecības iestādēs paredzēts ieguldīt Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu to infrastruktūras un tehnoloģiju attīstībā. Rēzeknes slimnīcā ieguldīs vairāk nekā 4 miljonus eiro. Projekta laikā būtiski tiks pārveidota uzņemšanas nodaļa un veselības centra ambulatorās daļas ēka. Darbus plāno pabeigt līdz 2022.gada nogalei.

Rēzeknes slimnīcas vadītāja Marita Zeltiņa rāda slimnīcas telpas un stāsta, kas, īstenojot Eiropas projektu, tiks pārveidots un uzlabots. Viens no redzamākajiem un praktiski nepieciešamajiem darbiem ir piecu liftu izbūve. Šobrīd slimnīcā esošie lifti ir savu laiku jau nokalpojuši.

“Viens lifts būs paredzēts pacientiem un tuviniekiem, šeit tiks izbūvēts, jo šeit atrodas arī šahtas, lifti ir demontēti, bet šahtas atrodas aiz šīs sienas, izmantosim lietderīgi katru platību,”  rāda slimnīcas vadītāja Marita Zeltiņa.

Tāpat plānota Rēzeknes slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļas pārbūve.

Slimnīcas uzņemšanas nodaļā pērn griezušies 22 tūkstoši pacientu. Vidēji dienā tie ir no 50 līdz 70 pacientiem. Lai efektīgāk notiktu plānošana un darbs, nepieciešams mainīt telpu izkārtojumu.

“Uzņemšanas nodaļu plānots sadalīt divās daļās, šī daļa, kur stāvam, atvēlēta darbiniekiem, un tā daļa, kur atrodas traumpunkts, tur mainīts telpu izvietojums, kur tiks izvietotas observācijas gultas, tiks mainītas māsu posteņu vietas, lai būtu pieejams gan pacientiem, gan tuviniekiem,” klāsta Zeltiņa.

Slimnīcas galvenā ārsta pienākumu izpildītāja Inese Driķe, norāda, ka plānojuma pārveidošana ļaus strādāt mediķiem efektīgāk:

“Mums pacientu piederīgie būs nodalīti, un tas ir ļoti svarīgi, lai cik piederīgie ir liels atbalsts, bet reizēm tas apgrūtina darbu.”

Uzņemšanas nodaļā tiks pārveidota arī teritorija pie slimnīcas, kur neatliekamās medicīniskās palīdzības transports pieved pie slimnīcas pacientus. Šobrīd šī vieta neatbilst nepieciešamajām kvalitātes prasībām un var piebraukt viens transportlīdzeklis. Projekta ietvaros tiks renovēta arī dzemdību un ginekoloģijas nodaļas, tiks veikta ambulatorās daļas atjaunošana un modernizācija un izveidota jauna rehabilitācijas nodaļa.

No kopējās projektu summas puse tiks ieguldīta jaunās medicīniskajās iekārtās,

kā ķirurģiskā loka rentgeniekārtā ar digitālo detektoru, digitālās ultrosonogrāfijas iekārtās, 64 rindu datortomogrāfijas iekārtā, mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtās, kā arī jaunu operāciju zāļu aprīkojumā.

Šobrīd Rēzeknes slimnīcā projekta ietvaros ir izsludināts iepirkums telpu projektēšanai. Ir iegādāta arī jauna rentgeniekārta. Četru miljonu eiro vērtais projekts turpināsies līdz 2022.gadam, līdz šim laikam ir jābūt modernizētai slimnīcai un iegādātām visām paredzētajām jaunajām iekārtām.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti