Rēzeknes novada pašvaldība pirmo reizi nojauc patvaļīgi uzceltu ēku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rēzeknes novada Ozolaines pagastā pie Gaiduļu ezera aizsargjoslas teritorijā pirms pieciem gadiem patvaļīgi uzcelta guļbūves tipa ēka, kas atrodas vien četru metru attālumā no ezera krasta līnijas, gar ezeru uzbūvēts nožogojums, ierīkota tranšeja un veikti vēl citi darbi. Īpašniekam uzbūvētā ēka bija jānojauc, tomēr viņš to vairāku gadu garumā nav izdarījis, tāpēc tagad Rēzeknes novada dome pieņēmusi lēmumu par patvaļīgās būves piespiedu nojaukšanu. Tas ir pirmais gadījums, kad Rēzeknes novadā pašvaldība nojauc patvaļīgi uzceltu ēku.

Rēzeknes novada pašvaldība nojauc patvaļīgi uzceltu ēku Gaiduļu ezera krastā
00:00 / 03:18
Lejuplādēt

Policija, apsardzes darbinieki, Rēzeknes novada pašvaldības, Valsts vides dienesta pārstāvji un strādnieki, kas veiks nojaukšanu, pie Gaiduļu ezera vietā, kur patvaļīgi uzcelta guļbūves ēka, ieradās jau pirms pulksten deviņiem no rīta. Tieši pulksten deviņos bija paredzēts ieiet privātīpašumā, lai sāktu nojaukšanu. Brīdī, kad tika uzsākta ēkas nojaukšana, īpašnieks nebija ieradies, lai gan par notiekošo bija informēts, apliecina pašvaldības pārstāvji.

Rēzeknes novada Ozolaines pagastā vien četru metru attālumā no Gaiduļu ezera krasta līnijas uzbūvēta guļbūves ēka, tai blakus lapene, ezerā ierīkota laipa. Viss objekts iežogots. Vieta ierīkota atpūtai. Šīs darbības veiktas pretlikumīgi aizsargjoslas teritorijā. Īpašums ar nosaukumu “Smaids” pieder Guntim Kuzminam.

Pirms ieiešanas privātīpašumā tiek nolasīts Rēzeknes novada domes lēmums par patvaļīgi uzceltas ēkas piespiedu nojaukšanu. Šis jautājums tika skatīts domes ārkārtas sēde, kas tika sasaukta šā gada 30. oktobrī. Šāds lēmums pieņemts, jo īpašnieks ignorēja būvvaldes lēmumus vairākkārtīgi. Jau pašā būvniecības procesā 2014. gadā būvvalde īpašniekam norādīja nekavējoties pārtraukt darbus, taču pēc atkārtotas pārbaudes tika secināts, ka darbi turpinās, turklāt ezerā bija veikts uzbērums, lai tādā veidā attālinātu ēkas atrašanos no ezera krasta līnijas.

“No 2016. gada ir izdoti 15 izpildrīkojumi; konstatējot, ka šāds piespiedu līdzeklis nav rezultatīvs, būvvalde brīdināja adresātu par piespiedu izpildes līdzekļu maiņu un to, ka tiks noteikta aizvietotājizpilde, kas nozīmē, ka pašu lēmumu izpildīs iestāde piespiedu kārtā, uzliekot pēc tam adresātam izmaksas, kas radušās ar visiem nojaukšanas darbiem,” stāsta Rēzeknes novada pašvaldības būvvaldes juriste Lolita Ulanova.

Ēkas nojaukšana pašam īpašniekam vai tagad pašvaldībai šajā gadījumā ir neizbēgama.

“Tas ir aizsargjoslu likuma pārkāpums, un šāda būvniecība ir atzīstama par materiāli prettiesisku, legalizācijas process šādā gadījumā nav iespējams,” norāda Ulanova. Ir izveidota komisija, kas objektā veic kustamās mantas aprakstīšanu. Nojauktie būvmateriāli tiks nogādāti Lūznavas pagasta pārvaldes angārā. Darbu izdevumus segs īpašnieks – persona, kas veica patvaļīgu būvniecību.

Šis ir pirmais šāda veida precedents Rēzeknes novadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti