Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Cik efektīvs ir darbs svētku nedēļā?

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rēzeknē varēs apgūt baltkrievu valodu

Rēzeknē varēs apgūt baltkrievu valodu

Rēzeknes 3. vidusskolas telpās atklāta tā dēvētā baltkrievu klase, kurā notiek Rēzeknes baltkrievu biedrības tikšanās, ārvalstu viesu pieņemšana un arī skolēnu iepazīstināšana ar baltkrievu kultūru.

Skolas direktore Lidija Ostapseva atzīst, ka etniskā dažādība ir viena no galvenajām reģionālajām bagātībām un tieši tāpēc jebkura šāda veida iniciatīva ir atbalstāma.

"Mūsu skola jau vairākus gadus pozicionē sevi ne tikai kā mācību centrs, bet kultūras un sociālā atbalsta centrs. (..)

Mums baltkrievu kultūra ir tuva. Ir skolēni no šīs tautības, un ir  vecāki, kas šeit atrod tādu noskaņu, kas viņiem ir tuva un kad grib dzirdēt mātes valodu," saka Ostapseva.

Baltkrievu klases izveides idejas autore ir Ludmila Steca – krievu valodas skolotāja, kas profesionālo izglītības grādu ieguvusi Minskas Valsts universitātē un var pasniegt arī baltkrievu valodu. Tas Rēzeknes baltkrievu biedrībai ir nākamais izvirzītais mērķis.

Klase tapusi arī tādēļ, ka Rēzeknes nacionālo biedrību kultūras namam baltkrievu biedrība nav izjutusi tik spēcīgu piederību kā skolai. "Baltkrievu biedrībai būs jau 10 gadi, (..) mēs tiešām iedzīvotājiem radām šo skaistumu, lai viņi redz baltkrievisko, lai viņi sajūt baltkrievisko," norāda Ostapseva.

"Tagad jau ir mācību grāmatas baltkrievu valodā, un protams, var jau vadīt tās nodarbības. (..) Sāksim ar savējiem bērniem, pat ar mazbērniem, kuri grib, noteikti tas ir tāds princips - kurš grib, kurš vēlas, nekā citādāk," norāda Ostapseva.

Pēc centrālā statistikas biroja sniegtajiem datiem, baltkrievu skaits Latvijā gada sākumā bijis gandrīz 66 000 cilvēku. Kopumā tā ir otra lielākā Latvijā pārstāvētā mazākumtautība pēc krieviem. Rēzeknē dzīvo 479 baltkrievi, 53 no viņiem darbojas arī Rēzeknes baltkrievu biedrībā, tostarp arī jaunieši, kuriem interese par baltkrievu kultūru nav saistīta ar ģimenes etnisko izcelsmi. "Man šī valoda un tauta šķiet ļoti interesanta. Šī tauta ir ļoti bagāta ar savām dziesmām, kas ir ļoti skaistas. Tā kā es dziedu no pašas bērnības, tā man bija ļoti laba iespēja," paskaidro Rēzeknes 3.vidusskolas skolniece Diāna Dvaračika.

Baltkrievu valodas mācības skolā varētu sākties nākamā gada februārī. Pēc Stecas vārdiem, baltkrievu kultūra un valoda ir jāsajūt un tai jāļaujas, tādēļ arī plānoto valodas nodarbību formāts būs paredzēts jebkura vecuma un tautības interesentiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt