Rēzekne aizņemsies 1,5 miljonus eiro dabasgāzes iegādei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lai varētu veikt priekšapmaksu, apkures sezonai iegādājoties dabasgāzi, "Rēzeknes siltumtīkliem" nepieciešams aizņemties 1,5 miljonus eiro. Aizņēmuma galvotājs ir Rēzeknes pilsētas pašvaldība. Taču, cik ilgam laikam par šo summu varēs iegādāties dabasgāzi, "Rēzeknes siltumtīklos" vēl nemāk teikt, jo šobrīd nosacījumi, lai iegādātos dabasgāzi, neesot izdevīgi, cerot, ka rudenī kas mainīsies.

Rēzekne aizņemsies 1,5 miljonus eiro dabasgāzes iegādei
00:00 / 04:41
Lejuplādēt

Rēzeknē apkures tarifs 128 eiro par vienu megavatstundu nevienam netiek piemērots. Tas panākts, Centra rajona iedzīvotājiem sadzīvojot ar neērtībām. Proti, vasarai sākoties, Centra rajonā tika pārtraukta karstā ūdens padeve. Šāds lēmums tika pieņemts, jo Centra katlu māja tiek kurināta ar dabasgāzi, taču mikrorajonos Vipingā un Ziemeļos, kur tiek kurināts arī ar šķeldu un granulām, karstais ūdens tiek nodrošināts un maksai piemērota atlaide, šobrīd tā ir 120 eiro par vienu megavatstundu. Taču Centrā līdz pat apkures sezonas sākumam karstais ūdens būs vien tiem, kuri ir dzīvokļos ierīkojuši ūdens sildītājus.

Daudziem uzrunātājiem rēzekniešiem dzīvokļos jau iepriekš bijis ūdens sildītājs vai ir bijuši spiesti ierīkot tos šajā vasarā. Ir arī tādi, kuri meklē citas iespējas, lai nomazgātos.

"Boilera nav. Ir man neliela pirts dārza mājiņā, tur mazgājos, un eju uz baseinu. Ūdeni sildām, tas, protams, ir šausmīgi – vasarā karsti, svīsti, protams, ka ir vajadzīgs ūdens!" stāstīja kāda rēzekniete.

Iedzīvotāji ar bažām gaida apkures sezonas sākumu, nezinot, cik dārgi nāksies maksāt, lai dzīvokļos būtu siltums un karstais ūdens.

Bail pat domāt, visi biedē, bet mēs visi būsim ķīlnieki, ne tikai pensionāri kā es. Bet ko darīsi, esam pārdzīvojuši dažādus laikus. Es domāju, kā būs, tā būs. Būs parādi, tātad būs parādi. Citu ienākumu nav kā pensija. Un kā var iekrāt kaut ko no pensijas, ja cenas tagad tā aug produktiem un visam pārējām.

Varbūt nedaudz atliekam, bet mēs to ietekmēt nevaram, par to mūsu pilsētas vadībai būtu vairāk jādomā.

Domājam, ka būs grūti, bet pagaidām dzīvojam – ja šodien labi, tad labi. Kas būs rudenī tad skatīsimies. (..)

Vasaras laikā ko iekrāt, lai ziemā būtu vieglāk, nesanākot. Iedzīvotāji cer uz vietējās pašvaldības un valdības atbalstu. Apzinoties, ka dzīvokļos, apkures sezonai sākoties, siltums tiks ekonomēts.

Kāda sieviete atzina, ka šajā apkures sezonā par komfortu netiks domāts, bet par to, lai būtu mazāk jāmaksā.

Neziņa un nogaidīšana ir ne vien iedzīvotājiem, bet arī uzņēmumā, kurš atbild par siltuma nodrošināšanu pilsētā. Šobrīd SIA "Rēzeknes siltumtīkli" ir noslēguši līgumus par šķeldas un granulu iegādi visai ziemai, taču ar dabasgāzi ir sarežģītāk.

"Situācija ir tāda, ka dabasgāzi piedāvā komersanti, bet piedāvā tikai pēc biržas cenas un uz mēnesi, un, ja ir runa par lielāku termiņu, tad tas būs uz augusta beigām. Šobrīd nav tādas iespējas iegādāties uz gadu," saka "Rēzeknes siltumtīklu" valdes loceklis Aldis Mežals.

Taču iegādāties dabasgāzi uz mēnesi pēc biržas cenas nav izdevīgi.

"Pagājušā nedēļā biržas cena bija 70, pat līdz 80 eiro par megavatstundu. Šobrīd viņa ir kaut kur 150. Jūs padomājiet, ja mēs nopirksim par 150 vai 170, tas nav izdevīgi. Tāpēc mēs gaidām rudeni, tad mēs domāsim par dabasgāzes iegādi, un tāpat arī novembra beigās, decembrī tiks nodota ekspluatācijā jaunā šķeldas katlu māja, kas ļaus to dabasgāzes cenas pieaugumu nosegt, un tarifs būs zemāks, tāpēc ka palaidīsim šķeldas katlu māju ekspluatācijā."

Iedzīvotājiem jārēķinās, ka rēķini par siltumapgādi pieaugs, taču to, kāds būs tarifs, to Aldis Mežals neprognozē. Apkures sezonas beigās kopējā parādu summa bija 900 tūkstoši eiro. Šobrīd parādnieku summa ir samazinājusies līdz 500 tūkstošiem eiro un tā esot mazāka nekā citus gadus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti