Dienas ziņas

Jelgavas Valsts ģimnāzija atgriežas mājās

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki

REPORTĀŽA: Spītējot lietum, aizvadīti sirsnīgi svētki Aglonā

Lietussargi un lietusmēteļi šogad ir galvenie ticīgo aksesuāri Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā. Un cilvēki nāk sagatavojušies - lai lietus netraucē lūgšanām zem klajas debess. Lietus pierimst tikai ar Tautas Krusta ceļa sākumu, kad tūkstošiem sveču izgaismo laukumu pie Aglonas bazilikas.

“Mēs braucam uz šejieni kādu astoto vai devīto gadu. Tagad jau ar jauno paaudzi – re, kur četrgadnieks guļ. Ikdienā mēs dzīvojam tādā ritenī, it īpaši Rīgā, ka prasās reizi gadā apstāties, padomāt, aiziet uz grēksūdzi. Un šeit to vislabāk var izdarīt,” stāsta svētku dalībniece no Rīgas Ilze.

“Lūdzos, lai  būtu labi ģimenei, lai mācībās veiktos, lai dzīvē viss izdodas un vienmēr būtu tik labi!” svētku dalībnieks no Līvāniem Matīss.

“Mēs patiesībā gājām svētceļojumā divas nedēļas. No Iecavas draudzes.  -Par ko jūs lūdzat Dievu? - Noteikti, par savu ģimeni. Par to, lai Dievs atklāj mūsu dzīves plānu, un par to, lai būtu svētība,” tā svētceļniece no Iecavas Kristīne.

Šogad Aglonā ieradās 33 svētceļnieku grupas – 1200 cilvēki. Kopā ar citiem 25 tūkstošiem svētku dalībnieku Tautas Krusta ceļā Aglonā piedalījās arī Valsts prezidents Egils Levits, kurš galvenā dievkalpojuma laikā uzrunāja ticīgos.

“Tautas Krusta ceļā mēs katrs savā dažādībā nesam aizdegto svecīti, visi kopā pārvēršot vakara tumsu dzīvu liesmiņu jūrā.

Es gribētu, lai šo svētku pacilājumu un labās domas mēs varētu paņemt sev līdzi pēc iespējas ilgāk. Aglonā es redzu mūsu tautu tādu, kādai tai vajadzētu būt katru dienu, veidojot savu un Latvijas nākotni,” sacīja Levits.

Latvijas Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, kas vadīja galveno dievkalpojumu, pievērsās arī tiesiskuma, valsts politikas un dažādu reformu jautājumiem.

“Tiesiskā valstī spēka struktūras stāv likuma un pilsoņu tiesību sardzē, aizstāv konkrēto cilvēku. Toties tad, kad spēka struktūras, piesedzoties ar likuma burtu, tiek izmantotas partikulāro – ideoloģisko, politisko vai biznesa – interešu virzīšanai, cilvēki jūtas iebiedēti. Tad, kad likums tiek instrumentalizēts, tas vairs nekalpo, lai aizstāvētu konkrēto cilvēku, un viņš sāk justies kā policejiskā valstī,” teica Stankevičs.

Kopumā Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki Aglonā noritēja mierīgi – bez incidentiem un avārijām uz ceļiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti