Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

LZS valdei liedz runāt par A. Lembergu

Reizniece-Ozola turpinās apzināt partijas biedru viedokli par sadarbību ar Lembergu

Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valde nolēmusi aizliegt partijas biedriem publiski izteikties par turpmāko sadarbību ar ASV sankciju sarakstā iekļauto, no Ventspils mēra amata atstādināto Aivaru Lembergu, "Latvijas Avīzei" atzinis LZS priekšsēdētājs Armands Krauze. Līdz šim vistiešāk par to, ka Lembergam būtu jāaiziet no politikas un tādējādi būtu jāizbeidz arī LZS sadarbība ar viņu, izteikusies LZS valdes locekle Dana Reizniece-Ozola. Viņa Latvijas Radio uzsvēra, ka turpinās apzināt biedru viedokli šajā jautājumā.

“Valdes kolēģu mērķis ir saprotams: atturēties no komentāriem, pirms nav oficiāli pieņemts pašu lēmums. Taču manu viedokli tas nemaina un ir jāturpina konsultācijas ar biedriem. To es arī darīšu!” sacīja deputāte.

Reizniece – Ozola: Turpināšu apzināt viedokļus par sadarbību ar LemberguJānis Kincis

“Tām jābūt daudz plašākām sarunām biedru regulārajās konferencēs, centrālās padomes sēdē. Tie ir tie formāti, kas jāizmanto. Šis nav tāds lēmums, ko valde var pieņemt šaurā lokā,” uzsvēra Reizniece-Ozola.

Krauze arī LTV apliecināja, ka vairāk par Lembergu mēs nerunājam un nekomunicējam, diskusijas ar partijas biedriem notiek, bet paziņojumu turpmāk nebūs.

Bet, lai saprastu, ko partijai darīt ar Lembergu, Zemnieku savienība nolēmusi veikt socioloģiskās aptaujas. Viņš pats partijai prezentējis, aptauju rezultātus par savu pienesumu ZZS. No partijas “Latvijai un Ventspilij”, kurai ir sadarbības līgums ar ZZS, Saeimā ievēlēti divi deputāti.

Saeimas deputāts Jānis Vucāns (ZZS) skaidroja, ka sadarbība ar šo partiju automātiski nozīmē sadarbību ar Lembergu. Viņš pats nebūtu gatavs atbalstīt norobežošanos no Lemberga, kuram, pēc Vucāna vārdiem, “ir domāšana valstiskā līmenī”.

Aptauju rezultāti un skaidrība par Zemnieku sadarbību ar Lembergu varētu būt pēc mēneša.

KONTEKSTS:

Reizniece-Ozola jau iepriekš solīja, ka aicinās par sadarbības izbeigšanu ar Lembergu lemt arī LZS kongresā ar balsojumu. Reizniece-Ozola jau iepriekš aicinājusi Lembergu pašam labprātīgi aiziet no politikas, bet viņas ierosinājums nav uzklausīts.

Janvāra sākumā ZZS valde nenolēma par sadarbības pārtraukšanu ar Lembergu un viņa vadīto partiju.

9. decembrī ASV iekļāvušas globālajā Magņitska sankciju sarakstā no pienākumu pildīšanas atstādināto Ventspils mēru Lembergu, kā arī četras organizācijas – Ventspils brīvostas pārvaldi, Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju.  ASV sankcijas ir jāievēro arī bankām Latvijā.  

Reaģējot uz ASV lēmumu, Lembergs paziņoja, ka apturēs darbību Ventspils brīvostas pārvaldes valdē, bet valsts reaģēja,  veidojot jaunu valsts akciju sabiedrību (VAS) "Ventas osta"  Ventspils ostas pārvaldīšanai un apsaimniekošanai. Dažas stundas pēc šāda lēmuma pieņemšanas Saeimā, ka Ventspils brīvosta un Ventspils brīvostas pārvalde tika izņemtas no ASV sankciju saraksta. Trīs citas organizācijas, kas līdz ar Lembergu tika iekļautas sankciju sarakstā, pašlaik tajā paliek.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt