Reģionu apvienība pieprasa ministra Gata Eglīša demisiju

Latvijas Reģionu Apvienības (LRA) valde pieprasa Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam nekavējoties atbrīvot no amata labklājības ministru Gati Eglīti (Jaunā konservatīvā partija) par amatpersonas necienīgu, demokrātiju un tiesiskumu apdraudošu rīcību, norādīts LRA svētdien izplatītajā paziņojumā.

Gatis Eglītis sociālajā tīklā "Twitter" publicējis apgalvojumu, no kura izriet, ka, neskatoties uz vēlētāju izdarīto izvēli, valsts un Eiropas fondu līdzekļi turpmāk būs pieejami tikai tām “savām” pašvaldībām, kurās pie varas ir valdības koalīcijas partijas, pieprasījuma iemeslu skaidro LRA valde.

Vēlāk gan Eglītis tvītu izdzēsis.

LRA valde uzskata, ka šādi izteikumi ir kategoriski nepieņemami un liecina par Gata Eglīša pilnīgu izpratnes trūkumu par valsts funkcijām, demokrātiju un tiesiskumu. Cilvēks ar šādiem uzskatiem nav cienīgs ieņemt tik augstu amatu valdībā, kuras uzdevums ir  rūpēties par visas Latvijas iedzīvotāju labklājību un visu novadu attīstības iespējām.

“Sarūgtinājumā par savas partijas vājajiem rezultātiem vēlēšanās Gatis Eglītis ir pateicis to, ko patiesībā domā. Par valsti, kurā cilvēkus vajag dalīt savējos un svešos, politiski pareizos un nepareizos. Savējos apbalvot, svešos sodīt. Tādā totalitārā domāšanā balstītu rīcību mēs visā krāšņumā redzam kaimiņvalstī Baltkrievijā. Demokrātiskā Latvijā tādām idejām un politiķiem nav vietas,” uzsver LRA valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

KONTEKSTS

Saeimas vairākums sēdē ceturtdien, 3. jūnijā, atbalstīja izmaiņas valdības sastāvā un apstiprināja jaunos ministrus, tajā skaitā arī Gati Eglīti (JKP) labklājības ministra amatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti