Dienas ziņas

Kontrolē ierobežojumu ievērošanu

Dienas ziņas

Apstiprina Rīgas budžetu

Rāznā zivju nārsta laikā pastiprina kontroli

Rāznā zivju nārsta laikā ar videokamerām pastiprina kontroli

Rāznas ezerā šogad neierasti agrāk sācies līdaku nārsts. Lai zivis nenonāktu maluzvejnieku rokās, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) veic pastiprinātu kontroli. Jauninājums, kas atvieglos speciālistu ikdienu, ir divas videonovērošanas kameras. Attālināti jebkurā diennakts laikā var fiksēt pārkāpumus visā ezera teritorijā.

DAP speciālisti Rēzeknes novada Tilīšos pie Rāznas ezera ierodas ap pusdienlaiku ar laivu. Zivis nārsto, tāpēc maluzvejnieki jāuzrauga jo īpaši stingri, un darbs rit 24 stundu režīmā. Reidos inspektori dodas visdažādākajos laikos un pēdējos gados novērojuši, ka pārkāpumu skaits mazinās.

"Cilvēki tomēr respektē to, ka ne tikai inspektors kaut kur no krasta kontrolē vai ar motorlaivu braucot, bet arī ir 24 stundas kaut kāda ierīce, kas seko visam ezeram," pauda DAP Latgales reģiona administrācijas vecākais speciālists Dainis Tučs.

Speciālista pieminētās ierīces ir divas jaunas videokameras ar arhīva rakstītāju, augstu izšķirtspēju un nakts redzamību. Tās uzstādītas divos dažādos pagastos Rāznas ezera krastos un ļauj attālināti datorā un mobilajā telefonā savlaicīgi veikt kontroli visā Rāznas ezerā. Pagaidām kameras darbojas testa režīmā, bet jau tuvākajās dienās būs pabeigts ieviest  personas datu aizsardzības sistēmu un kameras varēs sākt darboties pilnvērtīgi.

"Tās tiek pavērstas pret ezeru kā tādu, nevis uz privāto īpašumu, par ko cilvēki uztraukušies. Cilvēku privātās dzīves privātums viennozīmīgi tiks ievērots. Tiks ietaupīti gan cilvēku, gan laika, gan finanšu resursi," saka DAP Latgales reģionālās administrācijas direktore Anda Zeize.

Lai informētu sabiedrību, ka Rāznas ezera apkārtnē notiek videonovērošana, ezera krastos izvietotas informatīvas zīmes. Jaunās tehnoloģijas palīdzēs veiksmīgāk kontrolēt arī rūpniecisko zveju.

"Katru reizi tu vari izsekot, krastā pārbaudīt zvejas žurnālu, vai tā izbraucis. Ieliekot kaut kādu nelegālo zvejas rīku, ir iespējams ļoti daudz zivju sugu ar ikriem paņemt un izņemt miljoniem to zivju ārā," skaidro Tučs.

Lai zivju resursu saglabāšana un maluzvejniecības uzraudzība ritētu vēl kvalitatīvāk, DAP rosinās veikt izmaiņas noteikumos un zivju nārsta laikā ierobežot arī pašpatēriņa zveju ar murdiem, kā arī rūpniecisko zveju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt