Piekrastē uzdarbojas maluzvejnieki – šonedēļ izcelti tīkli 2 km garumā, nedēļu iepriekš 7 tīkli

Rīgas jūras līča piekrastē Limbažu novadā īsā laikā no ūdens izcelti maluzvejnieku tīkli vairāk nekā 2 kilometru garumā, informēja Valsts vides dienests.

Ledus no Rīgas līča piekrastes ir atkāpies, un notiek zivju migrēšana gar krastu, kas vienlaikus nozīmē, ka zivis ir vieglāk pieejamas maluzvejniekiem.

Aizvadītajā nedēļā Valsts vides dienesta inspektori piekrastes apsekošanā Saulkrastu un Limbažu novadā pamanīja un no ūdens izcēla septiņus nelikumīgi ievietotus zivju tīklus. Zivju tajos nebija daudz – atpakaļ ūdeņos atlaisti trīs taimiņi.

Savukārt šonedēļ, apsekojot piekrasti, izņemti nelikumīgi ievietoti zivju tīkli, kuru kopējais garums ir divi kilometri, par konstatēto uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

VVD atgādina, ka no 1. marta aizliegts zvejot jebkādas zivis visās ūdenstilpēs ar zivju tīkliem. Tāpat arī noteikts, ka no 1. marta līdz 30. aprīlim aizliegts iegūt līdakas.

Tāpat no 1. marta aizliegta jebkura veida makšķerēšana no laivām un citiem peldošiem transportlīdzekļiem visos ūdeņos, izņemot Baltijas jūru un Rīgas līci, kā arī noteiktos kanālos un caurtecēs Daugavas upju, Gaujas upju, Lielupes upju un Ventas upju baseinu apgabalos.

No 1. marta līdz 30. aprīlim makšķerēšana aizliegta:

  • Daugavas upju baseina apgabalā: Juglas kanālā, Juglas upē, Loču kanālā, Mazo Baltezeru un Lielo Baltezeru savienojošā ūdenstecē, Mīlgrāvī un Sarkandaugavā;
  • Gaujas upju baseina apgabalā: Alūksnes ezeru un Pārmetņa ezeru savienojošā ūdenstecē, Alūksnes ezeru un Dzilnas ezeru savienojošā ūdenstecē, Auciema ezeru un Raiskuma ezeru savienojošā ūdenstecē, kā arī Ineša ezeru un Tauna ezeru savienojošā ūdenstecē;
  • Lielupes upju baseina apgabalā aizliegts makšķerēt Starpiņupē (Kaņiera kanālā) un Varkaļu kanālā;
  • Tāpat noteikts aizliegums makšķerēt Ventas upju baseina apgabala šādos kanālos un caurtecēs: Mazo Nabas un Lielo Nabas ezeru savienojošā ūdenstecē, Nabas kanālā, Papes ezera kanālā un Tirdzniecības kanālā.

Maksimālais administratīvais sods par makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem ir naudas sods 350 eiro, bet par rūpnieciskās zvejas pārkāpumu – fiziskai personai 700 eiro, juridiskai – 4300 eiro. Ja noziedzīgā nodarījuma rezultātā konstatēts būtisks kaitējums, pārkāpējam draud kriminālatbildība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti