PVD Jelgavā atklāj visu laiku vērienīgāko saldumu pārmarķēšanu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sadarbībā ar policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldi SIA “Triom” noliktavā Jelgavā atklājis vērienīgu vecu pārtikas preču pārmarķēšanu, informēja PVD. 

Noliktavā izņemtas gandrīz 10 tonnas dažādu saldumu – konfektes, šokolāde, cepumi, kam beidzies derīguma termiņš.

Pārbaudē iegūtā informācija liecina, ka SIA “Triom” preces piegādājis plašam tirgotāju lokam, tostarp lielākajiem Latvijas tirdzniecības tīkliem - lielveikaliem “Maxima” un “Rimi”, “Mego”, “Elvi”.

PVD inspektori pārbaude noliktavā konstatējuši dažādus krāsu noņēmējus, šķīdinātājus un citas palīgierīces, kuras izmantotas oriģinālā marķējuma likvidēšanai.

Tāpat izņemti 26 dažādi spiedogi un spiedogu sagataves ar datumiem un partiju numuriem, kas izmantoti pārtikas preču pārmarķēšanai.

Noliktavā notikusi arī pārtikas preču pārfasēšana – preces, kuru derīguma termiņš jau beidzies, no oriģinālā iepakojuma pārbērtas lielāka izmēra kastēs, pārmarķētas ar jaunu derīguma termiņu un partijas numuru, kā arī ar pievienotiem jauniem pavaddokumentiem.

Šī ir vērienīgākā pārtikas preču pārmarķēšana, kādu Pārtikas un veterinārais dienests jebkad atklājis.

Par uzņēmuma darbības apjomiem liecina gan uzņēmuma izmantotais tehniskais nodrošinājums, gan precīzais izpildījums - viltoto marķējumu praktiski nav iespējams atšķirt no oriģinālā.

To bija iespējams izdarīt vien pārbaudes brīdī, konstatējot iepakojumus ar oriģinālo marķējumu, iepakojumus, kam tas jau notīrīts, un iepakojumus, uz kuriem redzams jau viltotais marķējums.

Preču pārmarķēšanai kalpoja katram preču oriģinālam piemeklēti burtu šrifti. Preču pārfasēšanai izmantots nevis piemeklēts, bet īpaši pasūtīts dažādu izmēru pārtikas preču iepakojums - izgatavots tuvu oriģinālajam, izmantojot oriģinālo ražotāju nosaukumus un zīmolus.

Pārtikas un veterinārais dienests ir uzsācis preču atsaukšanu no identificētajiem tirdzniecības tīkliem visā Latvijā.

SIA “Triom” darbība ir apturēta. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Komentējot informāciju par atklātajiem SIA “Triom” pārkāpumiem, „Maxima Latvija” norāda, ka tā veikalos bija pieejami divi produkti no šī piegādātāja – cepumi „Saldie kauliņi” un ātri pagatavojamā uzkoda „Snack”. Pašlaik šie produkti tiekot izņemti no veikalu plauktiem un tiks atgriezti piegādātājam. Lielveikalu tīkls aptur sadarbību ar piegādātāju „Triom”.

“Maxima”  arī aicina tos klientus, kas ir iegādājušies šos produktus, ar čeku doties uz veikalu, lai saņemtu par pirkumu iztērēto naudu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti