Oskars Šuršenkovs ir invalīds, kurš jau vairākkārt ārstējies psihiatriskajā slimnīcā. Pirms aptuveni desmit gadiem pēc nopietna konflikta ar kaimiņieni tiesa lēma viņu nošķirt no sabiedrības, ievietojot slēgta tipa slimnīcā. Kad pēc dažiem gadiem pacientu no tās atbrīvoja, izrādījās, ka dzīvoklis vairs nepieder viņam.
"Līdz tam 2007.gadam viņš pat netika informēts, ka tas viss ir noticis. Viņš iznāk no slimnīcas, iet uz savu dzīvesvietu, un tur dzīvo sveši cilvēki. Viņam vairs nekādu mantu nav, ne mājsaimniecības preču, drēbju, nekā nav vairāk cilvēkam," stāsta Oskara Šuršenkova pārstāvis tiesā Edgars Ozols.
Slimnīcā viņu bija apmeklējusi krustmāte Leontīne Trēziņa, kurai krustdēls izsniedzis pilnvaru rīkoties ar savu mantu. Izrādījies, ka krustmāte pilnvaru izmantojusi, lai Oskara Šursenkova dzīvokli uzdāvinātu tobrīd par prokurori strādājošajai Mārītei Jakimenko. Tagad viņš vērsies tiesā ar civilprasību pret krustmāti, Mārīti Jakimenko, un divām notārēm, kuras apstiprināja šo darījumu.
"Tā ir prātam neaptverama situācija. Un tā jau nav pirmā situācija. Es biju Tvaika ielā un tur teica, ka tā ir ļoti bieži, tikai problēma ir tā, ka šiem slimniekiem nav finansiālu resursu, lai pēc tam savas tiesības aizsargātu. Taču advokātam un pārstāvim jāmaksā. Bieži vien viņi ir tādā apjukumā un izmisumā, ka nemaz nezina pie kā griezties," turpina Ozols.
Tiesā Oskara Šuršenkova pārstāvji uzstāja, ka pilnvaras izsniegšanas brīdi viņš nav bijis rīcībspējīgs un pilnvaru apstiprinājušajai notārei nemaz neesot bijis tiesību to darīt. Atbildētāji gan šos argumentus kategoriski noliedz, un arī tiesu tie nepārliecināja, tādēļ prasību tā apmierināja tikai daļēji.
"Piedzīt no Leontīnes Trēziņas par labu Oskaram Šuršenkovam zaudējumus 5200 eiro. Prasību daļā par 2003.gada 19.februārī izsniegtās universālpilnvaras atzīšanu par spēkā neesošu un zaudējumu piedziņu no atbildētājām Mārītes Jakimenko, zvērinātas notāres Ināras Reliņas un zvērinātas notāres Zanes Ernštreites noraidīt," informē tiesnese Iveta.
Dzīvokli saņēmusī Mārīte Jakimenko prokuratūrā vairs nestrādā jau vairākus gadus. Viņa uzstāj, ka Oskars Šuršenkovs pats vēlējies pārvākties uz citu dzīvesvietu. Jakimenko esot viņam par 3500 dolāriem iegādājusies 99 gadu īres tiesības citā dzīvoklī, apmaiņā saņemot viņa līdzšinējo mitekli kā dāvinājumu. Konflikts esot radies, kad Šuršenkovs iznācis no slimnīcas, joizrādījies, ka jaunā dzīvokļa īpašnieks noslēgto īres līgumu negrib ievērot.
"Līdz šai dienai es esmu gatava iet par liecinieku, ka īpašniekam ir samaksāta tā nauda. Ja viņš nelaiž Šuršenkovu iekšā, viņam ir kaut kādas pretenzijas, viņam ir jāatgriež Šuršenkovam nauda. Es nezinu, kāpēc viņi nav sākuši tieši ar šo jautājumu," pavēstīja atbildētāja Mārīte Jakimenko.
Tikmēr Oskara Šuršenkova pārstāvji sola vērsties pie likumsargiem, lūdzot izmeklēt iespējamo krāpšanu, kuras rezultātā viņš zaudēja savu dzīvokli. Viņi arī sola pārsūdzēt tiesas spriedumu.