Projektu «Tava klase» varētu turpināt arī normāla mācību režīma laikā

Projekts “Tava klase” varētu turpināt darboties, arī atsākoties normālam mācību režīmam, Latvijas Radio pastāstīja izglītības ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).

Šajā mācību gadā izglītojošā kanāla auditorija pieauga līdz 400 000 cilvēku septiņdesmit valstīs. Turklāt kanāla arhīvu izmantoja aptuveni 100 000 cilvēku.

Par sabiedrības interesi liecina arī pedagogu satraukums par to, vai kanālā pieejamais mācību materiāls nekur nepazudīs, stāstīja ministre.

Ilga Šuplinska: Par projektu “Tava klase” Paula Dēvica

Kopumā projekts esot veiksmīgs, bet, lai runātu par uzlabojumiem, esot nepieciešamas diskusijas ar nozares pārstāvjiem.

“Mēs redzam, ka “Tavas klases” resurss var kļūt par dabisku klātienes procesa sastāvdaļu, risinot ļoti daudzas problēmas. Diasporas saikne ar latviešu valodu un dzīvas, modernas latviešu valodas nodrošinājums tiešajā saiknē – tas ir pirmais. Otrais ir vienāda iespēja neatkarīgi no tā, vai tu mācies nelielā lauku skolā, vai tev ir pietiekams skolotāju skaits, tev ir visu mācību gadu nodrošināts šis priekšmets. Trešais – skolotāji var kļūt brīvāki un vairāk fokusēt savu uzmanību tieši un psiholoģisko, individuālo apmācību. Ceturtais, viņi var būt mobilāki, jo, ja tu izmanto šādu resursu, skolotājs var plānot kvalifikācijas celšanu, viņam, nedod Dievs, ir kāds personiskās dzīves jautājums – viņš var krietni fleksiblāk plānot savu laiku. Līdzīgi ir ar skolēnu,” klāstīja ministre.

KONTEKSTS:

Televīzijas projekts „Tava klase” izveidots Covid-19 krīzes situācijā skolēnu attālinātu mācību pieejamībai un skolotāju darba atslogošanai.  Mācīties attālināti skolēni spiesti, jo valstī izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar Covid-19 izplatību. 

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā 12. martā izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot, ka mācības skolās notiks attālināti, tāpat kā iespēju robežās valsts un pašvaldību iestāžu darbs. 29. martā valdība lēmusi, ka ārpus mājām vienkopus būs ļauts atrasties tikai 2 cilvēkiem vai arī vienas mājsaimniecības locekļiem un jāievēro 2 metru distance. Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti