Rīta Panorāma

Tehnoannas pagrabiem – 20!

Rīta Panorāma

Intervija ar Ingūnu Sudrabu

Intervija ar Gunti Zemīti

Profesors: Esam atvērti citām kultūrām vairāk nekā paši domājam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Latvijas iedzīvotāji ir vairāk atvērti cilvēkiem ar citām kultūrām, nekā dažreiz paši domājam, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta direktors, profesors Guntis Zemītis.

Profesors norādīja uz nesen veikto pētījumu, pie kura strādājuši studenti, aptaujājot vairāk nekā 1000 respondentu no daudziem Latvijas novadiem.

Pētījumā secināts, ka Latvijas sabiedrība ir koncentrēta pati uz sevi – ģimeni, drošību un darbu. Attiecīgi arī, vērtējot, ko citu kultūru cilvēki varētu apdraudēt, respondenti pirmkārt skatījās uz savām vērtībām – ģimeni un drošību. “Bet diezgan tālā pozīcijā ir tādas vērtības kā nacionālā identitāte, reliģija. Jo jaunāki cilvēki, jo reliģija ir mazāk nozīmīga,” stāsta profesors.

“Es domāju – mēs esam pat vairāk atvērti [citām kultūrām], nekā paši esam domājuši,” vērtē Zemītis.

Turklāt lielākā daļa aptaujāto cilvēku piekrīt, ka identitāte ir atkarīga no mums pašiem, ne iebraucējiem.

Vairāk nekā puse uzrunāto cilvēku pilnībā vai daļēji piekrīt, ka citi kultūru pārstāvji varētu būt ģimenes locekļi. Tāpat pētījumā bija kāds provokatīvs jautājums – vai piekrīt tam, ja Dziesmu svētkos lielo karogu nestu citas kultūras pārstāvis. To atbalstīja 7% respondentu.

“Veidojas tāds paradokss – mēs esam gatavi citas kultūras pārstāvjus ielaist savā ģimenē. Bet, ja bērns piedzimst ar citādu ādas krāsu, tad mēs neļausim nest Dziesmu svētku karogu,” stāsta profesors. Tas liecina, ka Latvijā iedzīvotāji ļoti sargā savus simbolus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti