Parīzes olimpiskajām spēlēm piesaka visu laiku lielāko bēgļu delegāciju

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ceturtdien pavēstīja par 36 sportistu pieteikšanu Parīzes olimpiskajām spēlēm bēgļu komandā, kas būs iepriekš nepieredzēti lielā sastāvā. Bēgļi atsevišķā statusā startēs trešajās olimpiskajās spēlēs.

Bēgļi olimpiskajās spēlēs piedalīsies trešo reizi pēc startiem 2016. gadā Riodežaneiro un 2021. gadā Tokijā, bet līdz medaļām viņiem vēl nav izdevies aizsniegties. Rio startēja 10 bēgļi, savukārt olimpiskajā Tokijā viņu skaits pieauga līdz 29 sportistiem. Ziemas olimpiskajās spēlēs bēgļi vēl nav piedalījušies.

Parīzes spēlēs bēgļu komandā būs 11 valstu izcelsmes sportisti, kas sacentīsies 12 sporta veidos. Bēgļu statusā startēs 14 Irānas sportisti un pa pieciem atlētiem no Afganistānas un Sīrijas. Bēgļu komandas delegācijas vadītāja būs Masoma Ali Zada, kura Tokijas spēlēs startēja riteņbraukšanā. 

Bēgļu komandai būs arī sava emblēma, kas tiks izmantota spēļu atklāšanas ceremonijā. Iepriekš bēgļi startēja zem olimpiskā karoga.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs tiešsaistes uzrunā cildināja bēgļu statusa sportistus par ieguldījumu olimpiskajā kustībā un izcilību, kas apliecina cilvēka spēju potenciālu. 

"Tas būs vēstījums vairāk nekā 100 miljoniem pārvietotu cilvēku visā pasaulē. Tajā pašā laikā laikā jūs ļausiet miljardiem cilvēku visā pasaulē apjaust bēgļu krīzes mērogu," teica Bahs. 

Pēdējos pāris mēnešos trijiem bēgļa statusa sportistiem konstatēja pozitīvas dopinga analīzes. SOK pārstāvis Džeimss Makleods atzina, ka dopinga pārkāpumi vienmēr rada vilšanos, bet bēgļiem jārēķinās, ka uz viņiem attiecas visas tās pašas prasības, kas ir spēkā ikvienam sportistam. 

Parīzes olimpiskās spēles notiks no 26. jūlija līdz 11. augustam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti