Dienas ziņas

Višķos ir aptieka, pateicoties farmaceitu ģimenei

Dienas ziņas

Vidzemē nesteidzas ievērot ugunsdrošības prasības

Preiļu slimnīca atbilst 2. līmenim

Preiļu slimnīca apņēmības pilna saglabāt esošos pakalpojumus arī nākotnē

Šonedēļ valdība beidzot panāca vienošanos ar slimnīcām par to sadalīšanu līmeņos uz pusotru gadu. Viena no četrām slimnīcām, kurām pēc jaunā iedalījuma ir augstāks novērtējums un iespēja saglabāt pakalpojumu klāstu, ir Preiļu slimnīca, un tā ir apņēmības pilna saglabāt esošos pakalpojumus arī nākotnē.

Līmenis paaugstināts arī Tukuma, Siguldas un Alūksnes slimnīcām. Līdz šim gadu no gada izskanēja bažas par Preiļu slimnīcas dzemdību nodaļas likteni. Kļūstot par otrā, nevis pirmā līmeņa slimnīcu, šis pakalpojums, tāpat kā terapija un ķirurģija, būs saglabāts arī turpmāk.       

Veselības aprūpē reformas notiek regulāri un slimnīcas pie tā pieradušas, uzsver Preiļu mediķi.

Preiļu slimnīca ir viena no četrām, kura pēc jaunā piecu līmeņu dalījuma darbu turpina kā otrā, nevis zemākā – pirmā līmeņa slimnīca. Tas ir ieguvums, jo slimnīcas pakalpojumi paliek tie paši un papildus ambulatorajai palīdzībai saglabātas arī līdz šim jau esošās dzemdību, terapijas un ķirurģijas nodaļas.

“Tā līmeņu sadalīšana šobrīd jau ir teorētisks pasākums, viņš jau nav praktisks. Jo mums jau šobrīd ir līgums ar Nacionālo veselības dienestu, tas ir, ar valsti, mūsu uzņēmumam ir līgums, kurā ir atrakstīti tie pakalpojumi, kurus mēs sniedzam. Un tie pakalpojumi arī ir tajā līmenī,” norādīja SIA “Preiļu slimnīca” galvenā ārste Viktorija Šmukste.

“Mēs esam gatavi strādāt kā šī otrā līmeņa slimnīca. Mēs pie tā arī strādājam, domājam, lai viss arī saglabātos, lai mēs varam nodrošināt darbavietas visiem,” sacīja SIA “Preiļu slimnīca” valdes priekšsēdētāja Iveta Stare.

Pret sākotnējo ieceri Preiļos veidot pirmo līmeni ar tikai ambulatoro nodaļu slimnīcas darbinieki iebilda uzreiz - rakstīja vēstules valdībai un aicināja viesos veselības ministri. Mediķi reģionos uzskata, ka vismaz pamata veselības aprūpes pakalpojumiem jābūt pieejamiem arī mazākās slimnīcās.

“Ir operāciju zāle, laproskops, dažnedažādas ir opcijas, ko citas slimnīcas nevar atļauties. Bet ir kvotu robežas, mēs varam to izpildīt. Protams, lieli operāciju apjomi mums pagaidām nav,” stāstīja Preiļu slimnīcas ķirurgs Aleksejs Jefremkins.

Pēc pusotra gada Veselības ministrija reformā sasniegto skatīs vēlreiz.

Preiļu slimnīcas vadība ir apņēmības pilna visas esošās nodaļas saglabāt arī tad un novērtē ideju par slimnīcu sadarbības veicināšanu. Piemēram, pērn Preiļiem noslēgts līgums ar Daugavpils reģionālo slimnīcu par speciālistu piesaisti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt