Dienas ziņas

Blankenfeldes muiža atgriežas tūrisma apritē

Dienas ziņas

Protestē pret lielveikalu būvi Ziepniekkalnā

Poligonā «Mežaine» top moderna šautuve

Poligonā «Mežaine» Skrundas novadā top moderna šautuve

Skrundas novadā esošajā militārajā poligonā “Mežaine” turpinās attīstība. Sākušies jauna šautuves kompleksa būvniecības darbi. Tas būs ieguvums ne vien brigādes zemessargiem, bet arī Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), jo poligonā varēs trenēt ne tikai kaujas prasmes apdzīvotā vietā, bet arī kaujas šaušanu ar vieglajiem strēlnieku ieročiem.

Militārajā poligonā “Mežaine” svinīga diena. Viss sagatavots, lai te sāktos šautuves būvniecība, bet pirms tās - simboliska vēsturiskās laika kapsulas iemūrēšana. Vēstījumā nākamajām paaudzēm atstāts vietējās avīzes raksts un dažādi dokumenti par topošo šautuvi.

"Ir svarīgi, ka ir pirmā kapsula, ka te kaut kas notiks un svarīgs. Mūsu dzīvbas sargiem vajag vietu, kur trenēties. Lai Dievs svētī šo vietu," uzsver NBS virskapelāns Elmārs Pļaviņš.

Šautuvei būs trīs daļas. Tās būvniecība ilgs trīs mēnešus, kuru laikā tiks sakārtota arī infrastruktūra un apzaļumota apkārtne. Projekta kopējās izmaksas ir 600 000 eiro. Topošā šautuve būs papildu iespēja šo poligonu izmantot arī Latvijas sabiedroto militārajiem spēkiem.

"Šī būs ar iespēju uz 300 metriem šaut ar dažādām mērķa līnijām 100, 200, 300. Būs jaunsargiem vai, kā mēs sakām, valsts aizsardzības mācībai plānotā šautuve - 100 metru plata 50 metru dziļumā. Blakus būs arī 100 metru dziļumā 50 metru plata šautuve. Šāds komplekss Kurzemē būs pirmais," norāda Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris, pulkvedis Andris Rieksts.

Lai izveidotu šautuvi, poligona teritorija ir ievērojami paplašināta, vienojoties ar dažādiem – gan juridiskiem, gan fiziskiem zemju īpašniekiem. Militārā poligona “Mežaine” pašreizējā teritorija ir teju 54 hektāri, pēc paplašināšanas tā sasniegs vairāk nekā 952 hektārus.

Aizsardzības ministrija no Skrundas novada pašvaldības bijušās kara pilsētiņas teritoriju pārņēma pirms diviem gadiem, lai te izveidotu reģionālo militāro poligonu valsts aizsardzības uzdevumu īstenošanai. No tā brīža te ir daudz pārmaiņu. Bijušajā Skrundas 2. vidusskolas ēkā pabeigta pirmā rekonstrukcijas kārta, te tiek veidota mācību bāze, savukārt bijušajā kara pilsētiņā, kur galvenokārt karavīri tiek trenēti kaujai apzīvotā vietā, nojauktas bīstamās ēkas, bet pārējām nostiprināti jumti.

"Diezgan sarežģīta bija saskaņošanas procedūra, jo viss projekts nebija jāskaņo Skrundas būvvaldē, bet gan Valsts kontroles birojā un mums vajadzēja papildus informāt par šautuves darbības veidiem - kā tiks savāktas lodes, grunts, kā tiks savākts lietusūdens, vai tas  nepiesārņos dabu un kā tiks organizētas šaušanas nodarbības, vai neapdraudēs apārtējos iedzīvotājus," atzīst SIA “3D birojs” valdes locekle Aija Jansone.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt