Dienas ziņas

Par pacienta izrakstīšanu pārbaude Stradiņos

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos bargāks sods

Poligonā «Meža Mackeviči» novērots – ogotāji un sēņotāji ir pārgalvīgi

Turpmāk par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos iedzīvotājus varēs sodīt bargāk, piemērojot naudas sodu līdz pat 1500 eiro. Daugavpils novada militārajā poligonā “Meža Mackeviči” novērots, ka ogotāji un sēņotāji ir pārgalvīgi.

1500 eiro – tik bargu sodu tagad var piemērot cilvēkiem, kas patvaļīgi iekļuvuši militāro objektu teritorijās. Sods palielināts, jo arvien straujāka ir militārās infrastruktūras attīstība, kā arī pieaug militāro mācību intensitāte.

Militārajā poligonā “Meža Mackeviči” Latgales brigādes daļas priekšnieks, kapteinis Aivars Driņģis uzsver, ka soda apmēram jābūt lielam, jo reizēm norādes, apķēdējumus un skaņas signālus brīvās dabas cienītāji neņem vērā un dodas bīstamā teritorijā.

“Lai cilvēks izprot, ka tās sēnes vai tās ogas nav to vērtas.

Vēlreiz atgādinu: lūdzu nedariet tādā veidā, ka apejat apķēdējuma posteņus un dodaties bīstamās zonas iekšienē. Ir jānogaida, kamēr beigsies kaujas šaušana, laiki ir aptuveni zināmi. Vai arī jāplāno sēņošana ogošana citā meža rajonā,” uzsver Driņģis.

Tāpat kapteinis vēlreiz atgādina, ko ir jāievēro militārajos objektos un kādas informatīvās zīmes tiek izmantotas mācību laikā: “Ir nepieciešams saskaņojums filmēšanai un fotografēšanai. Papildus gar visu šautuvi ar skatu uz ārpusi ir brīdinājuma zīme, kas norāda, ka jūs pienācāt, lasot sēnes, pie šautuves. Ja tur, nedod Dievs, notiek kaujas šaušana, sekas var būt nelabojamas.”

Poligonam tuvējos mežos ogotājus vai sēņotājus Latgales Reģionālā televīzija gan nesastapa. Aizsardzības ministrija arī neatklāj to, cik bieži cilvēki iekļūst militārajās zonās un cik no viņiem ir sodīti. Ministrijā vien uzsver, ka nereti iedzīvotāju rīcība ir pārgalvīga un neuzmanīga, īpaši pašlaik, kad noteikts ugunsnedrošais periods.

“Šogad šajā apkārtnē mēs dzēsām četrus ugunsgrēkus, un šo ugunsgrēku monitorēšana aizņēma vairākas dienas, nedēļas garumā praktiski.

Ir novēroti gadījumi, kad transporta līdzekļi sēņotājiem vai ogotājiem tiek apturēti un viņiem paskaidrots, ka notiek kaujas šaušanas vingrinājumu izpilde, lūgums nešķērsot bīstamo zonu, cilvēciņi pamet aiz līkuma mašīnas un kājiņām dodas dziļāk poligona iekšienē, pakļaujot sevi pilnīgi nevajadzīgam riskam,” saka Driņģis.

Militāro objektu teritorijās atrodot nezināmas izcelsmes priekšmetus, tos nedrīkst kustināt. Un uzreiz par to jāziņo poligona dežurantam.

Meži visapkārt militārajam poligonam “Meža Mackeviči” aizņem vairāk nekā 2000 hektārus, un turpmāk tur paredzēts izveidot dabā atšķiramas robežas, kā arī uz tām izvietot papildu informatīvās norādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt