Panorāma

Panorāma

Panorāma

Sācies starptautiskais koru konkurss «Rīga dzied»

Policija sāk pārbaudi par «Rīgas satiksmes» «konsultantiem»

Policija sāk resorisko pārbaudi par «Rīgas satiksmes» «konsultantiem»

Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi par iespējamu fiktīvu nodarbinātību “Rīgas satiksmē”, balstoties uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) atsūtīto informāciju.

Pirms lemšanas par to, vai uzsākt kriminālprocesu, policija prasīs Rīgas domei izsniegt daudz apspriesto “Ernst&Young” auditoru ziņojumu par “Rīgas satiksmi”.

“Es pieļauju, ka tuvākajā laikā mēs, visticamāk, uzsāksim kriminālprocesu. Visticamāk, ar resoriskās pārbaudes palīdzību nevarēs šos apstākļus noskaidrot. [..] Šobrīd esam tikai sākuma stadijā, tāpēc nekādi plaši komentāri nevarētu būt pagaidām,” stāstīja Valsts policijas pārstāvis Raitis Kalnačs.

28 ar «Saskaņu» saistīti «Rīgas satiksmes» konsultanti. Kas viņi ir?

Pēc “De facto” aprēķiniem, 28 cilvēki, ar ko "Rīgas satiksme" pēdējos gados slēgusi līgumus, tieši vai pastarpināti ir saistīti ar “Saskaņu”, Nilu Ušakovu vai Rīgas domes struktūrām, kur strādājušie par konsultantu darbu saņēmuši gandrīz 600 000 eiro. Starp konsultantiem ir arī žurnālisti.

Pēc raidījuma “De facto” aprēķiniem, pēdējo piecu gadu laikā esošie un bijušie Rīgas domes deputāti par konsultantu darbu “Rīgas satiksmē” saņēmuši gandrīz 600 000 eiro. Vēl konsultantu līgumi slēgti arī ar žurnālistiem, “Saskaņas” aktīvistiem un Rīgas domes struktūrām pietuvinātiem cilvēkiem. Tomēr paskaidrot, ko uzņēmumā darījuši, liela daļa tā saukto konsultantu nevar.

Viens piemērs - “Saskaņas” valdes loceklis Aleksandrs Sakovskis. Ar viņu “Rīgas satiksme” kopš 2017. gada noslēgusi četrus līgumus par konsultāciju sniegšanu nekustamā īpašuma pārvaldībā un energoefektivitātes uzlabošanā. “Rīgas satiksmē” norādīja, ka Sakovskis sniedzis konsultācijas, piemēram, par to, kā samazināt energoresursu patēriņu, uzlabojot apgaismojumu darba telpās Brīvības ielā 409B. Adresē atrodas neliela ēka tramvaja galapunktā Juglā. Ko tieši Sakovskis šajā adresē ieteicis darīt, gan neizdevās noskaidrot.

Uz Latvijas Televīzijas jautājumu par konsultācijām “Rīgas satiksmei” Sakovskis atbildēja: “Nu, nē, nē, rakstiet uz e-pastu.”

Policija “Rīgas satiksmes” konsultāciju līgumus sākusi vērtēt pēc informācijas saņemšanas no KNAB. Tā priekšnieks Jēkabs Straume pirmdien norādīja, ka birojam ir aizdomas par vairāk nekā desmit uzņēmumā it kā nodarbinātiem konsultantiem.

“Ir konstatēts tas, ka pastāv pamatotas aizdomas, ka ir notikuši noziedzīgi nodarījumi saistībā ar šiem līgumiem. Tas ir policijas kompetencē to tālāk izmeklēt, jo tā ir fiktīva nodarbinātība, iespējama krāpšana vai dokumentu viltošana,” teica Straume.

“Rīgas satiksmes” un domes pārstāvji līdz šim nolieguši pārkāpumus un norāda, ka konsultanti uzņēmumā savus pienākumus pildījuši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti