Dienas ziņas

Izdots Frīdriha Candera rakstu krājums

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Policija skolu reidos atklāj marihuānu

Policija reidos skolās visbiežāk atklāj marihuānu

Ar mērķi atklāt, vai jaunieši lieto apreibinošas vielas, un novērst to lietošanu, Valsts policija kopā ar  Valsts robežsardzes kinologu Zemgales reģionā šajā gadā veikusi pārbaudes divdesmit astoņās izglītības iestādēs.  Aizdomās par narkotisko un psihotropo vielu lietošanu uz ekspertīzi nosūtīti  27 audzēkņi. Kā skaidro Valsts policija, visu analīžu rezultāti vēl neesot saņemti, bet vairums gadījumos aizdomas par narkotisko vielu klātbūtni organismā diemžēl  apstiprinājušās.

Kamēr skolas cīnās ar smēķētājiem un alkohola lietotājiem, mācību iestādēs paklusām ienāk arī citas atkarību vielas, kuras reidu laikā skolās atklāj policijas pārstāvji kopā ar  kinologiem. Šogad no Zemgales reģiona izglītības iestādēm aizdomās par  narkotisko vielu lietošanu uz pārbaudēm  policija nogādājusi 27 audzēkņus.

"Ekspertīžu rezultāti tiek saņemti trīs nedēļu laikā. Piemēram, ir viena skola, kur tika uz pārbaudi nosūtīti 11 skolēni un deviņiem no tiem apstiprināja [marihuānas lietošanu]. Bija pozitīvi ekspertīzes rezultāti," pauda Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Policijas reidi skolās notiek jau vairākus gadus, tomēr salīdzināt rezultātus īsti nevarot, jo pašreiz  pārbaudes notiek intensīvāk. Jāpiebilst, ka reidi notiek tajās skolās, no kurām saņemti iesniegumi par aizdomīgiem gadījumiem. Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas direktore stāsta, ka signālus par iespējamu atkarību izraisošu vielu lietošanu skolēnu vidū visbiežāk saņemot no vecākiem un par to esot ļoti pateicīga.

"Par ko mēs vairāk zinām - kad apkārtnē ir kāds smēķētājs. Vai kāds ir ieraudzījis vai saticis. Par atkarības vielām dažādām...mums ir maza izpratne par to," atzina Spīdolas Valsts ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse.

Kā skaidro slimnīcā ''Gintermuiža'', policijas reidos uz ekspertīzi nosūtītie skolēni pat tad, ja atbilde neuzrāda narkotiku klātbūtni, nereti  atzīstot, ka neatļautās vielas ir pamēģinājuši citreiz. Turklāt narkotiku lietotāji kļūst aizvien jaunāki.

"Ir jāatšķir, vai tā ir kāda epizodiska pamēģināšana, tad tur vēl nav izveidojusies atkarība, un ir jāskatās un jāmeklē iemesli, kāpēc tas jaunietis vispār mēģina, kas tas ir. Jāmeklē, kādas psiholoģiski ir attiecības ģimenē, kāpēc viņam jāmeklē šīs izjūtas," teica slimnīcas ''Ģintermuiža'' uzņemšanas nodaļas vadītāja Krista Brūna.

Lai skolēni nesapītos atkarību tīklos, liela nozīme ir viedokļu līderiem. "Sociālajos tīklos 70-80% bērni saņem informāciju, cik tas ir stilīgi, ka tas tūlīt tiks atļauts. Kamēr netiks kontrolēts, kāda informācija jauniešiem ir pieejama, grūti būs ko mainīt," norādīja Spīdolas Valsts ģimnāzijas direktore Ilze Vilkārse.

Par narkotiku lietošanu, uzglabāšanu vai tirgošanu, atbilstoši nodarījuma smagumam, paredzēta administratīvā vai kriminālatbildība, kas iestājas no 14 gadu vecuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt