Policija neielaiž deputātu Liepiņu Saeimas sēžu zālē

Valsts policijas pārstāvis ceturtdien neielaida Saeimas sēžu zālē deputātu Daini Liepiņu (LRA), kurš pagājušajā nedēļā atteicās pamest Saeimas zāli un tādēļ sēdi nācās atlikt uz nedēļu.

Preses konferencē pirms Saeimas sēdes sākuma Liepiņš pauda apņēmību ierasties sēdē: „Mums nav nekāda juridiska pamata nedoties uz Saeimas sēdi."

Tomēr, pienākot pie Saeimas sēžu zāles, Liepiņam tajā neļāva ieiet Valsts policijas pārstāvis. Deputāts vēlējies redzēt šīs rīcības pamatojumu, uz ko policijas pārstāvis norādīja - ir Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža pavēle.

Liepiņš nolēma nekonfliktēt ar policijas darbinieku. Deputāts pauda, ka prasīs rakstisku pavēli, lai varētu to apstrīdēt.

Liepiņš devās uz sēžu zāles klausītāju sektoru.

Saeimas namā ceturtdien vērojami pastiprināti policijas spēki, kuru uzdevums ir nepieļaut Liepiņa ierašanos sēžu zālē. Arī pēc sēdes sākuma pie visām Saeimas durvīm atrodas policija, kas būtu reaģējusi, ja deputāts mēģinātu pārkāpt viņam noteikto aizliegumu.

Iepriekš Liepiņš pauda - ja šajā lietā tiks iesaistītas tiesībsargājošās iestādes, tas liecinot par Saeimas prezidija vājumu, pauda deputāts. „Es labprāt gribēšu policijas pamatojumu tam,” sacīja Liepiņš.

Jau ziņots, pagājušajā nedēļā nācies atlikt uz nedēļu Saeimas sēdi, jo kriminālvajāšanā izdotais Saeimas deputāts Dainis Liepiņš (LRA) atteicās pamest Saeimas sēžu zāli.

Kā skaidro Saeimas Juridiskajā birojā, deputāts Liepiņš nedrīkst piedalīties Saeimas un tās komisiju, kā arī citu to institūciju sēdēs, kurās Saeima viņu ir ievēlējusi vai apstiprinājusi, jo 5.februārī parlaments piekrita deputāta Liepiņakrimināllietas turpmākai iztiesāšanai. Šāds liegums ir spēkā līdz brīdim, kad stājas spēkā notiesājošs tiesas spriedums, paredz Saeimas Kārtības rullis, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti