Panorāma

Panorāma

Panorāma

Aptauja: strauji pieaudzis partijas KPV LV reitings

Policija: «Vairāk saules» maksātas «aplokšņu algas»

Policija: Ir apstiprinājums, ka «Vairāk saules» darbiniekiem maksātas «aplokšņu» algas

Valsts policija, izmeklējot restorānu tīkla "Vairāk saules" krimināllietu, guvusi apstiprinājumu, ka šajā uzņēmumā darbiniekiem maksātas "aplokšņu" algas, aģentūrai LETA apliecināja Valsts policijas Rīgas reģiona kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs. "Vairāk saules" gan policijas sacīto noraida.

"Pirmais - mēs varam pateikt, ka mēs esam guvuši apstiprinājumu, ka kasu sistēmas darbībā ir notikusi iejaukšanās," saka Sozinovs. "Otrais – ka ir veikta kasu sistēmā reģistrēto datu izmainīšana un dzēšana, un trešais, ka mēs esam guvuši apstiprinājumu tam, ka uzņēmuma darbiniekiem ir maksāta alga skaidrā naudā. Vienkāršā valodā runājot – aplokšņu algas," viņš sacīja.

Ņemot vērā, ka izmeklēšana ir apjomīga un policija iegulda lielas pūles pierādījumu vākšanā, tad patlaban netiek atklāts, cik ilgi noziedzīgā shēma izmantota. "Policija veica 35 kratīšanas un izņēmusi lielu daudzumu dokumentu, datoru cietos diskus un cita veida pierādījumus, kuru analizēšana ir ļoti apjomīgs process, taču darām visu iespējamo, lai izmeklēšanu pabeigtu pēc iespējas ātrāk," piebilda Sozinovs.

Viņš gan atklāja, ka izmeklēšanā policija sadarbojas ar ārvalstu kolēģiem. Viņš gan nekomentēja, vai sadarbība nepieciešama konsultācijām par specifiskiem jautājumiem, vai arī noziegumā iesaistītas ārvalstis.

Policijai ir aizdomas, ka iejaukšanās restorānu “Vairāk saules” kases aparātos valstij nodarījusi zaudējumus 1,5 miljona eiro apmērā. Aizdomās turēto statuss krimināllietā piemērots četrām personām.

Nesaucot personu uzvārdus, Sozinovs vērsa uzmanību, ka atšķirībā no citām lietām policijas izmeklētāji šajā gadījumā saskaras ar sabiedrisko attiecību kampaņās izvērstu spiedienu.

Ja citās lietās aizdomās turētie algo advokātus, kuri izmanto juridisku aizstāvības taktiku, tad šajā lietā novērojamas plašas sabiedrisko attiecību kampaņas. "Gribētu gan uzsvērt, ka šādas kampaņas neietekmēs policijas lēmumus kriminālprocesa izmeklēšanā," norādīja Sozinovs.

Restorānu ķēdes līdzīpašnieks Endijs Bērziņš gan atkārtoti noraidīja apgalvojumus, ka uzņēmumā “Vairāk saules” būtu notikusi krāpniecība. “Vēlreiz uzsveram, ka Vairāk Saules restorānos nav notikusi krāpniecība ar kases aparātiem un algām (..) Esam šokēti par šovakar izskanējušajiem Rīgas reģiona kriminālpolicijas priekšnieka Andreja Sozinova pārsteidzīgajiem izteikumiem pirms patiešām ir veikta atbilstoša, kratīšanas laikā izņemto kases aprātu un citas informācijas ekspertīze un pārbaude,” paziņojumā medijiem norādīja Bērziņš.

Viņš pieļauj, ka otrdien šāds paziņojums ir izskanējis, jo trešdien iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (“Vienotība”) ir jāatbild, vai tiksies ar restorānu “Vairāk saules” vadību, kā arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru.

KONTEKSTS:

12.jūnijā Valsts policija veica 34 kratīšanas restorānu tīkla “Vairāk saules” sešās ēdināšanas vietās, ražošanas cehā, uzņēmuma birojā, kā arī pie fiziskām personām, kas saistītas ar uzņēmumu. Tāpat tika aizturēti četri cilvēki.

Policijai ir aizdomas par krāpšanos ar kases aparātiem restorānos “Vairāk saules” kopš 2016.gada, kā rezultātā valstij varētu būt nodarīti 1,5 miljonu eiro zaudējumi.

Restorāna īpašnieki un kases aparātu piegādātāji noliedz aizdomas, jo aparātus iepriekš pārbaudīja Valsts ieņēmumu dienests un eksperti. Īpašnieki un nozares asociācija pārmet policijai pārāk asu rīcību, kuras dēļ uzņēmums ciešot zaudējumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti