Policija drīkstēs nošķirt varmāku bez upura rakstīta iesnieguma

Policijai būs tiesības nošķirt varmāku no cietušā arī bez upura rakstīta iesnieguma, ja varmāka, kas atrodas mājoklī vai tā tuvumā, var nodarīt kaitējumu aizsargājamās personas dzīvībai, brīvībai vai veselībai. To paredz ceturtdien, 20. janvārī, Saeimas galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi likumā "Par policiju".

Policija drīkstēs nošķirt varmāku bez upura rakstīta iesnieguma
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Šos likuma grozījumus deputāti pieņēma vienbalsīgi.

Izmaiņas attieksies uz gadījumiem, kad pastāv tūlītēji draudi, ka persona, kas atrodas mājoklī vai tā tuvumā, var nodarīt kaitējumu aizsargājamās personas dzīvībai, brīvībai vai veselībai, norādīts likumprojekta anotācijā.

Līdz šim policists varēja pieņemt lēmumu par nošķiršanu tikai uz aizsargājamās personas rakstveida pieteikuma pamata.

Grozījumu autori skaidroja, ka praksē bieži vērojami gadījumi, kad policijas darbinieki, reaģējot uz ģimenes konfliktiem, acīmredzami konstatē tūlītēju vardarbības draudu risku, tomēr nav tiesīgi pieņemt policijas lēmumu par nošķiršanu tikai tāpēc, ka aizsargājamā persona atsakās no pieteikuma iesniegšanas policijai.

Tāpat ar grozījumiem paplašināts to pazīmju loks, kas paredz diskriminācijas aizliegumu policijas darbā. Izmaiņas nepieciešamas, jo pašlaik likumā ietvertais diskriminācijas pazīmju, kas var radīt nevienlīdzīgu attieksmi, tvērums ir šaurāks nekā Satversmē nostiprinātais un neietver visus iespējamos diskriminācijas veidus, tajā skaitā seksuālo orientāciju un dzimumidentitāti, skaidroja priekšlikuma autori Iekšlietu ministrijā.

KONTEKSTS:

Pērn ar cietušā iesniegumu nošķirti vairāk nekā 400 varmākas. Jau kādu laiku likumsargi informāciju par konfliktiem nodod tālāk sociālajiem dienestiem. Šim nolūkam izveidota īpaša veidlapa. Pērn dienests Rīgā saņēmis vairāk nekā 1000 ziņojumus un devies piedāvāt savu palīdzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt