4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Kāpēc PMLP neprot risināt dubultpilsonības jautājumus?

PMLP kļūdas dēļ mammai ar derīgu dokumentu neizdodas reģistrēt bērnu kā dubultpilsoni

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) divas reizes atteica mammai Kristīnei reģistrēt viņas bērnu kā dubultpilsoni, lai gan otrajā reizē viņa iesniedza derīgus nepieciešamus dokumentus. PMLP to skaidro ar darbinieces cilvēcisku kļūdu un aicina šādos gadījumos nekautrēties, bet aicināt nodaļas vadītāju skaidrot situāciju, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

“Ar vīru, Somijas pilsoni, mums ir 9 mēnešus vecs bērniņš, dzimis Latvijā. Tā kā regulāri braucam uz Somiju, reģistrējām viņu arī kā Somijas pilsoni. Somijas pusē ar reģistrāciju viss bija vienkārši. Bet Latvijas pusei mums arī jāpaziņo, ka bērns ir dubultpilsonis. Jau divas reizes esam bijuši Rīgas 2. pasu daļā, lai to izdarītu, bet abas reizes neveiksmīgi,” raidījumam rakstīja skatītāja Kristīne.

“Pirmajā reizē nederēja Somijā izsniegtā daudzvalodu veidlapa, jo tas bija dokuments par mītnes vietu, bet jābūt par pilsonību. Devāmies pēc jaunā papīra, taču somi teica, ka tādu izsniegt nevar, bet var iedot dokumentu angliski, kas ir izziņa par bērnu no reģistra, kur ir viss - pilsonība, dzimšanas vieta, ziņas par vecākiem, mītnes vieta,” klāstīja Kristīne.

 “Atkal devos uz Rīgas 2. pasu daļu - tur man saka, ka nepieciešama tikai un vienīgi pase vai identifikācijas dokuments. Mēs bērnam otru pasi netaisījām, jo tās ir papildu izmaksas, ceļot taču var ar vienu. Tagad sanāk - bērnam būs jātaisa otra pase, kaut jau esam iztērējuši naudu par izziņām Somijā. Kādu dokumentu tad īsti vajag, lai bērnam apliecinātu dubultpilsonību, un kāpēc pasu daļā darbiniekiem ir pretrunīgas versijas?” neizpratni pauda mamma Kristīne.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāvis Ģirts Pommers raidījumam sacīja, ka otrajā gadījumā, iespējams, darbiniece pieļāvusi cilvēcisku kļūdu, par ko viņš Kristīnei atvainojas PMLP vārdā.

“Šādos gadījumos izziņa no Somijas reģistra par pilsonību būtu derējusi, līdz ar to iedzīvotāju reģistrā būtu aktualizēta šī informācija,” sacīja Pommers.

Viņš atzina, ka principā otrajā reizē sieviete ieradās ar tādu dokumentu, kas der.

Sertifikāts ir tas pats, kas dzimšanas apliecība, vienkārši dažādās valstīs šim dokumentam ir dažādi formulējumi.

“Vispār Eiropā nav vienota šāda dokumenta par pilsonību. Dažās valstīs ir dzimšanas sertifikāts, bet lielākajā daļā der arī izziņa no konkrētās valsts reģistra, un šajā gadījumā šāda izziņa bija,” skaidroja Pommers.

“Mēs arī aicinām Latvijas iedzīvotājus šādos gadījumos, kad ir nepieciešams iesniegt iesniegumu, izmantot e-pakalpojumu (iesniegums iestādei) un, izmantojot šo e-pakalpojumu, var arī pievienot attiecīgos dokumentus vai dokumentu kopijas, un līdz ar to tas prasa gan krietni mazāk laika, gan krietni mazāk pūļu,” norādīja PMLP pārstāvis.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē uzsver – ja rodas neskaidrības vai problēmas komunikācijā ar darbiniekiem, nevajag kautrēties. Jālūdz pieaicināt nodaļas vadītāju, kuram ir jābūt lietas kursā par dažādām likumu niansēm.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti