Dienas notikumu apskats

Aizdomas, ka restorānos "Vairāk Saules" peļņas nolūkā krāpušies ar kases aparātiem

Dienas notikumu apskats

Bez brīdinājuma Norvēģijai Krievija sāk mācības Barenca jūrā

Krīze Jelgavas novadā – vairāki simti iedzīvotāju jau pusmēnesi palikuši bez ūdensapgādes

Platonē cerības uz ūdensapgādi – VVD tomēr ļauj ierīkot jaunu urbumu

Valsts vides dienests (VVD) trešdienas, 13.jūnija, pēcpusdienā atļāvis Platones ciemā atsākt jaunā dziļurbuma ierīkošanas darbus, ko vēl dienu iepriekš, 12.jūnijā, prasīja pārtraukt nepieciešamās licences trūkuma dēļ. Darbi atļauti, jo SIA "Jelgavas novada KU"  sagatavojis prasīto licenci, portālu LSM informēja VVD pārstāve Maruta Bukleviča.

Īsumā:

  • Jelgavas novada Platones ciemā maija beigās sabruka gandrīz 50 gadu vecs dziļurbums.
  • Ciema iedzīvotāju, vietējā skola un bērnudārzs palika bez centralizētās ūdensapgādes.
  • Pašvaldības komunālajam uzņēmumam divu nedēļu laikā ūdensapgādi atjaunot nav izdevies.
  • Iedzīvotājiem milst bažas par sanitāro krīzi ciematā.
  • Domes uzņēmums taisījis jaunu urbumu, taču tas darīts nesankcionēti.
  • Vides dienests prasīja pārtraukt darbus licences trūkuma dēļ, taču vēlāk atļāva turpināt.

SIA "Jelgavas novada KU" paziņojumā medijiem skaidroja, ka iepriekšējais urbums sabrucis un 31.maijā Platones ciemā ūdens padeve tika atslēgta. Uzņēmums nekavējoties uzsāka dzeramā ūdens piegādi ciema iedzīvotājiem cisternās, kā arī situācijas izpēti un darbu pie jauna dziļurbuma ierīkošanas, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu un pieslēgtu ūdens padevi.

VVD portālam LSM norādīja, ka otrdien, 12.jūnijā, dienests saņēma informāciju no SIA "Jelgavas novada KU" par to, ka uzņēmums uzsācis jauna artēziskā urbuma ierīkošanu bez VVD izsniegtas licences. Šī iemesla dēļ dienests licis pārtraukt jauna dziļurbuma ierīkošanu.

Uzņēmumā atzina, ka pazemes ūdens ieguves urbuma ierīkošanai jāsaņem licence, "taču konkrētā situācija prasīja operatīvu un izlēmīgu rīcību". 

Savukārt VVD norādīja, ka dienests saprot sensitīvo situāciju, taču licence nav formāls dokuments. "Tas ir komplekss VVD ekspertu izvērtējums, kas paredz tehnisko nodrošinājumu atbilstoši zemes dzīļu izmantošanas veidam, kā arī urbuma ģeoloģiski tehnisko griezumu izvērtēšanu un tā atbilstību faktiskajai situācijai, un citas informācijas izvērtējumu," skaidro VVD pārstāve.

Dienestā uzsvēra: tā kā jaunais artēziskais urbums tiek ierīkots aptuveni piecu metru attālumā no iepriekšējā urbuma, kurā konstatēts naftas produktu piesārņojums, rūpīgi bija jāizvērtē vietas izvēle, lai nerastos vēl lielāks apdraudējums videi.

VVD vēlāk portālam LSM atzina, ka trešdienas, 13.jūnija, pēcpusdienā licence SIA "Jelgavas novada KU" ir sagatavota un VVD Jelgavas reģionālā vides pārvalde atļāvusi atsākt darbus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti