Dienas ziņas

Simbolisks futbola mačs cīņai pret birokrātiju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Platonē iegruvis artēziskais urbums

Artēziskā urbuma iegruvuma dēļ Platonē paliek bez ūdens

Ap 300 iedzīvotāju un bērnudārza grupiņa Jelgavas novada Platonē jau vairākas dienas palikuši bez centralizētās ūdens apgādes. Tam par iemeslu esot sarūsējusī caurule 47 gadus senajā artēziskajā urbumā. Ūdensapgādi Platonē sola atjaunot nākamajā nedēļā.

Jelgavas novada Platones ciemu ar ūdeni līdz šim nodrošinājis 240 metrus dziļš artēziskais urbums, bet jau vairākas dienas iedzīvotājiem nākas atcerēties senos laikus. Vien akas vietā tagad jāgaida traktors, kas ūdeni atved no kaimiņu pagasta.

Ūdeni bez maksas var ņemt tik, cik grib. Šajā periodā nauda netikšot iekasēta arī par kanalizāciju. Vien gados vecākiem cilvēkiem nogādāt pilnās burkas mājās nav viegls uzdevums.

 Bez ūdens palikuši ne vien ap 300 iedzīvotāju, bet arī pie skolas esošā bērnudārza grupiņa.

"Firma mums piegādā dzeramo ūdeni. Ēst gatavo citā vietā un atved, bet tehniskām vajadzībām ņem no parastās akas," stāsta Platones pagasta pārvaldnieks Vladislavs Pogožeļskis.

“Zemgales Ziņas” galvenā redaktore Agnese Leiburga Latvijas Radio stāstīja, ka vietējie iedzīvotāji pašlaik visvairāk neapmierināti ar ūdens piegādi, jo dzeramo ūdeni pieved pagasta centrā, bet attālāko māju iedzīvotājiem nākas mērot garu ceļu, lai atnestu spaiņus ar ūdeni, jo ne visiem ir iespējas piebraukt ar mašīnu.

Pirms pieciem gadiem, kad ciemā īstenots ūdenssaimniecības projekts, urbums apsekots un atzīts par derīgu. Tomēr, kad iedzīvotāji sākuši sūdzēties par ūdens kvalitāti, atklājies, ka gandrīz pusgadsimtu senais urbums savas funkcijas vairs nepilda.

"Urbums ir iegruvis aptuveni 42 metru dziļumā, un aptuveni 35 metru dziļumā sūkņa darbības rezultātā, kas nodrošina ciemata apgādi ar ūdeni, ir izrauts caurums, pa kuru ieplūst neattīrīti gruntsūdeņi," atzīst SIA ''Jelgavas novada KU'' valdes priekšsēdētāja Antra Alksne.

Ūdensapgādi Platones ciemā pēc optimistiskā scenārija sola atjaunot jaunnedēļ,

bet līdzīgas problēmas varot skart teju jebkuru lauku ciemu Latvijā, jo noteikt, cik ilgi vecā caurule kalpos, nemaz neesot iespējams.

"Varbūt zinātniekiem vajadzētu pie tā piestrādāt, kā noteikt tās sieniņas biezumu, cik ilgi viņš vēl strādās. Dziļuma kameras jau tagad ir, to jau mēs varam apskatīt, bet to sieniņu biezumu noteikt nevar," saka Platones pagasta pārvaldnieks.

Platones pagastā artēziskie urbumi, kas izveidoti pirms daudziem gadu desmitiem, ir četrās apdzīvotās vietās, bet Jelgavas novadā tādu esot ap 50.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti