Pēdējā pusgadā radio vairāk klausās mājās un auto, mazāk – darbā un sabiedriskajās vietās

Pēdējo sešu mēnešu laikā Latvijā palielinājusies radio klausīšanās mājās, arī mazliet automašīnās, savukārt darbā, sabiedriskās vietās un citur klausās vai dzird fonā ik dienu radio mazāk, secināts pētījumu kompānija “Kantar” radio auditorijas mērījumā.

2020. gada vasarā un rudenī radio vismaz reizi dienā klausījušies vidēji 67,3% jeb 1,42 miljoni Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem. Savukārt šajā laikā kopumā nedēļā vidēji radio klausījās 86,5% jeb 1,341 miljons Latvijas iedzīvotāju šajā vecuma grupā.

2020. gada vasaras un rudens pētījuma periodā viens radio klausītājs vidēji dienā radio klausīšanai veltījis 4 stundas un 1 minūti.

Lielākā klausīšanās laika daļa ir radio stacijai “Latvijas Radio 2’’ – 17,0% no kopējā radio klausīšanās laika. Otrajā vietā ierindojas “Radio Skonto” ar 13,8% lielu klausīšanās laika daļu un trešajā vietā radio stacija “Latvijas Radio 1” ar 8,6% lielu klausīšanās laika daļu.

2020. gada vasaras un rudens periodā ikdienā visklausītākās radio stacijas bija ‘’Latvijas Radio 2”, kuru klausījās 12,6% jeb 196 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem. “Radio Skonto’’ klausījās 12,4% jeb 191 tūkstotis iedzīvotāju un “Latvijas Radio 1’’, kuru vismaz reizi dienā klausījās 8,4% jeb 129 tūkstoši klausītāju.

 

Savukārt, salīdzinot radio staciju klausīšanās ikdienas paradumus dažādās klausīšanās vietās pēdējo sešu mēnešu laikā ar situāciju pirms gada, secināts, ka radio klausīšanās mājās palielinājusies visvairāk, automašīnās – mazliet pieaugusi, savukārt darbā, sabiedriskās vietās un citur klausās vai dzird fonā ik dienu radio mazāk.

Mājās ik dienu kādu no radio stacijām klausījās 32,4% jeb 501 tūkstotis Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem, un tas ir par 2,1 procentpunktu vairāk klausītāju nekā pirms gada attiecīgajā laika periodā. Visvairāk radio klausīšanas mājās pieaugusi  vecuma grupā no 45 līdz 54 gadiem – radio klausās ik dienu  36,2% jeb 105 tūkstoši šīs vecuma grupas iedzīvotāju.

Automašīnās klausījās vismaz reizi dienā 38,7% jeb 600 tūkstoši iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem. Un tas ir kopumā par 1 procentpunktu vairāk nekā 2019. gada atbilstošajā pētījuma periodā.

Visvairāk radio klausītāju skaits automašīnās palielinājās Latgalē. Ik dienu to klausījās par 6,4 procentpunktiem vairāk nekā  pirms gada šajā laikā.

"Kantar" radio auditorijas pētījums norisinājās no 2020.gada 1.jūnija līdz 30.novembrim. No kopējās 4556 aptaujāto izlases 78,4% respondenti tika aptaujāti ar telefona interviju metodi un 21,6% respondenti piedalījās aptaujā internetā. Pielietotā kombinētā izlases metode nodrošina rezultātu reprezentativitāti, kas atspoguļo visu 1,6 miljonu Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem.

Savukārt darbā vismaz reizi dienā radio klausījās 12,9% jeb 200 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, un tas ir par 2,1 procentpunktu mazāk nekā pirms gada attiecīgajā laika periodā. Arī sabiedriskās vietās un citās vietās radio klausītāju ik dienu mazāk nekā 2019. gada vasaras un rudens periodā.

Kopumā pēdējo sešu mēnešu laikā radio ik dienu klausījās par 1 procentpunktu vairāk klausītāju nekā 2019. gada vasaras un rudens periodā.

“Radio klausītāju palielinājums rudens mēnešos izlīdzināja radio klausītāju samazinājumu vasaras mēnešos, kam bija sezonāls raksturs. Šie dati parāda arī radio klausīšanās paraduma noturīguma atgriešanos automašīnās un lielāku radio klausīšanās paraduma mājās stabilizēšanos,” paziņojumā medijiem skaidroja “Kantar” mediju pētījumu klientu vadītāja Solvita Kronberga.

Radio staciju “Radio Skonto” vismaz reizi nedēļā klausījās 34,0% jeb 527 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem, “Radio SWH” – 30,5% jeb 473 tūkstoši klausītāju un  “Latvijas Radio 2” – 30,0% jeb 465 tūkstoši klausītāju pēdējo 6 mēnešu periodā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt