Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Pašvaldību savienība pieprasa Jura Pūces demisiju

Panorāma

Panorāma

Siguldā pustukši bērnudārzi

Pēc zarnu infekcijas izplatīšanās pirmdien Siguldā bērnudārzi pustukši

Pēc zarnu nūjiņas infekcijas konstatēšanas vairākiem bērniem Siguldā sasaukta ārkārtas sanāksme un bērnudārzu vadītāji no pašvaldības saņēmuši norādījumus noskaidrot katra bērna prombūtnes iemeslus. Bērnudārzos veikta ārkārtas dezinfekcija, un visi gaida atbildes no dienestiem, lai saprastu, cik daudzos saslimšanas gadījumos vainojama E.Coli zarnu nūjiņa, kā arī to, kā piesārņotais produkts nonācis bērnu ēdienkartē.

Liela daļa Siguldas bērnudārzu vadītāju, pedagogu un viņu palīgu brīvdienas pavadījuši darbā. Tīrot un dezinficējot gan virsmas, gan rotaļlietas, pat mīkstās mantas. Arī rokas šajās dienās bērnudārznieki mazgā vēl cītīgāk nekā iepriekš.

Tomēr vairāku bērnu smagā saslimšana pilsētā joprojām nav kliedējusi bažas par drošību. Kamēr nav noskaidrots iemesls bērnu saslimšanai ar bīstamo zarnu nūjiņu infekciju, siguldieši ir piesardzīgi. Pirmdien, 16. septembrī, Siguldas pašvaldības bērnudārzi ir pustukši.

“Tas, ka joprojām neviens no mums nav saņēmis apstiprinājumu par analīžu rezultātiem, tas ir vēl tāds piesardzības brīdis, kad arī es vēl nevaru apgalvot – droši nāciet, viss būs kārtībā,” sacīja bērnudārza “Pīlādzītis” vadītāja Zanda Krastiņa.

“Tajos dārziņos, kur ir reģistrēti bērni ar diagnozi, loģiski, ka bērnu tajos dārziņos un grupās ir mazāk. Bet ir atšķirīgi. Ir bērnudārzi, kur bērnu apmeklējums ir aptuveni 50%, ir, kur bērnu apmeklējums ir 25%. Ir atsevišķas grupiņas, kur vecāki ir atveduši tikai dažus bērnus,” pastāstīja Siguldas novada domes priekšsēdētāja vietniece Līga Sausiņa.

Operatīvajā sanāksmē Siguldas pašvaldībā bērnudārzu vadītāji informēti pagaidām nerīkot masu pasākumus. Uzdots arī sazināties ar visiem vecākiem, kas bērnus nav atveduši uz izglītības iestādi, lai noskaidrotu, cik daudzi to dara piesardzības dēļ, cik daudzi slimības dēļ.

Novadā atcelti visi pasākumi bērniem.

“Esam arī ieviesuši dažus ierobežojumus saistībā ar iestāžu ēdināšanas principiem, nosakot, ka nevar izmantot uzturā grūti apstrādājamus augļus, dārzeņus, kas būtu pasniedzami svaigā veidā un kurus nevar nomazgāt atbilstoši. Sekot līdzi, lai dārzeņi, augļi tiktu piegādāti no vietējiem, nevis no nezināmas izcelsmes ārzemju piegādātājiem. Tas ir līdz brīdim, kamēr situācija stabilizēsies,” norādīja Sausiņa.

Pašvaldībā arī informēja, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) noteicis, ka veseli bērni var apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādes, tomēr grupu un pedagogu maiņa, kā arī apvienoto grupu izveide ir aizliegta.

Inficēšanās ar zarnu nūjiņu E.Coli pagaidām apstiprināta trim bērniem. Un tiek gaidīti analīžu rezultāti pārējiem, kas vērsušies pie mediķiem, sūdzoties par līdzīgiem simptomiem. Bērnu slimnīca pagaidām arī nesniedz informāciju, vai ir kādas izmaiņas smagāk slimo bērnu veselības stāvoklī. Nedēļas nogalē trīs bērnu stāvoklis joprojām saglabājās smags.

KONTEKSTS:

Vairāku Siguldas bērnudārzu audzēkņiem konstatēta akūta zarnu infekcija. Līdz svētdienai zarnu infekcijas simptomi konstatēti 23 cilvēkiem, tostarp 19 bērniem un četriem pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem no Siguldas un tās apkārtnes, 

Slimību profilakses un kontroles centrs pārrauga epidemioloģisko situāciju, analizē informāciju par visiem zarnu infekcijas gadījumiem, vērtē bērnudārzu ēdienkartes, kā arī analizē iegūto informāciju par iespējamiem riska faktoriem un to kopsakarību. Tiek rūpīgi vērtēta jauno saslimšanas gadījumu epidemioloģiskā saistība ar pirmajiem saslimšanas gadījumiem.

Notiek arī pastāvīga informācijas apmaiņa starp Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Pārtikas un veterinārais dienesta, ārstniecības iestādēm, laboratorijām un Siguldas pašvaldību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt