Dienas ziņas

Skolotāju pārslodzi risinās, nosakot maksimālo stundu skaitu

Dienas ziņas

Godina pulkvedi Oskaru Kalpaku

Lūgs valsti izmaksāt algas pirmsskolas pedagogiem

Pašvaldības un LIZDA lūgs valsti maksāt algas bērnudārzu pedagogiem

Pašvaldības un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) prasīs valstij pakāpeniski pārņemt pirmsskolas pedagogu darba samaksu, kā tas ir bijis pirms vairākiem gadiem, pēc arodbiedrības un Latvijas pašvaldību savienības valdes tikšanās atzina abas iesaistītās puses.

12 pašvaldībās pēc Satversmes tiesas sprieduma, kurā teikts, ka algas pirmsskolas pedagogiem jāpalielina, ir samazināta darba slodze bērnudārzos vai tās šādu lēmumu plāno pieņemt, apkopojusi pedagogu arodbiedrība. Vēl vairākās pašvaldībās pirmsskolas pedagogu darba slodze arī iepriekš bijusi samērā maza, kas tām ļāvis izvairīties no šādu lēmumu pieņemšanas.

Slodzes samazināšana bērnudārzu pedagogiem vairākās pašvaldībās ir izmisuma solis, jo trūkstot naudas.

"Vietām tas tiešām ir izmisuma solis, un tā nav normāla situācija, kas šobrīd notiek. Šie ir krīzes apstākļi, un pašvaldības ir spiestas šādus lēmumus pieņemt," atzina Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis. 

"Būtībā visu pedagogu finansējums būtu jāpārņem valsts pusē, kā tas ir bijis agrāk, pirms krīzes. Tad pašvaldības saprata valsti. Pašvaldības nāca talkā. Pašvaldības uzņēmās pirmsskolu pedagogu finansējumu uz sevi. Šobrīd varbūt ir tas laiks, kad valstij ir jāpaņem šis finansējums atpakaļ," pieļāva Kaminskis.

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība") Latvijas Televīzijai atzina, ka tas neesot pieņemami, ka pašvaldības situācijā, kad pirmsskolas pedagogiem palielinātas algas, domā dažādus veidus, kā nesamaksāt. 

Ministre uzskata, ka no trīs gadu vecuma sākas bērnu izglītošana, nevis pieskatīšana. Taču valsts pirmsskolas pedagogu algu izmaksu gan noteikti nevarot pārņemt ne šogad, ne nākamgad, bet par šo ieceri var diskutēt. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti