Pēc traģiskā ugunsgrēka daudzstāvu namā atgādina par dūmu detektoriem

Pēc traģiskā ugunsgrēka nedēļās nogalē Rīgā kādā daudzdzīvokļu namā, kur dzīvību zaudēja viens, bet evakuēti bija 18 cilvēki, glābēji atkārtoti atgādina par dūmu detektoriem, kam būtu jābūt dzīvokļos.

VUGD pārstāve Inta Palkavniece par nepieciešamību uzstādīt dūmu detektorusZane Mače
  Traģēdijas iemeslus  Līdumā ielā, kur notika ugunsnelaime, glābēji vēl skaidro, bet ugunsdzēsēju pieredze rāda, ka tā bieži ir cilvēku neuzmanība. Izglābties no briesmām ļautu dūmu detektors, kurš laikus par nelaimi ziņotu.

  Ierīci var iegādāties jebkurā saimniecības preču veikalā, un tās cenas ir sākot no pieciem eiro.

  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece stāsta, kas jāņem vērā, pērkot dūmu detektoru.

  “Jāskatās, lai būtu C marķējums. Tas liecina, ka ir atbilstība Eiropas standartiem. Testa poga, ko ir iespējams nospiest un pārbaudīt, vai tas strādā, un instrukcijai ir jābūt latviešu valodā,” norāda Palkavniece.

  “Dūmu detektora darbība ir tāda, ka viņš reaģē pie minimālas dūmu koncentrācijas ar ļoti skaļu un spalgu signālu. Svarīgi, lai ir testa poga, jo nospiežot ir iespējams pārbaudīt, vai dūmu detektors strādā vai nestrādā,” sacīja Palkavniece. “Ja ir tā, ka tuvojas brīdis, kad beigsies baterija, viņš par to atgādinās ar tādiem īsiem pīkstieniem, lai cilvēks saprastu, ka viņam ir jānomaina baterija. Ja to izdara, tad ierīce strādā,” viņa pamāca.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti