Pēc tikšanās ar Sudrabas partiju NA apliecina uzticību esošajai koalīcijai

Lai arī valdības veidošanas sarunas pagaidām ir iestrēgušas, Laimdotas Straujumas ("Vienotība") valdību veidojošās partijas pagaidām nemeklē alternatīvas koalīcijas iespējas. To pēc piektdien notikušās tikšanās ar Ingunas Sudrabas vadīto partiju „No sirds Latvijai” sacīja Nacionālās apvienības (NA) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

„Vienotības”, Zaļo un zemnieku savienības un Nacionālās apvienības sarunās par jaunas valdības veidošanu ir iestājusies pauze. Nacionālā apvienība šodien tikās ar bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas izveidotās partijas „No sirds Latvijai” vadību.

Tomēr, kā pēc tikšanās apgalvoja NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars, Nacionālā apvienība respektējot līdzšinējās koalīcijas partneru starpā panākto vienošanos turpināt sadarbību arī 12.Saeimas laikā.

„Nacionālās apvienības viedoklis koalīcijas veidošanas laikā bija skaidrs. ”Saskaņas centrs” mūsu skatījumā vērtību ziņā ir pašizolējoša organizācija, un mēs neredzējām nekādas iespējas veidot ar to vienu valdību. Taču ar pārējām parlamentā ievēlētajām partijām, mūsu skatījumā, bija jāveido pēc iespējas ciešāka sadarbība. Bet, nu diemžēl bez kompromisiem politikā neiztikt un mums neizdevās kolēģus pārliecināt, ka plaša koalīcija būtu mūsu visu interesēs,” sacīja Dzintars.

No Ingunas Sudrabas teiktā noprotams, ka ”No sirds Latvijai” jau samierinājusies ar sev atvēlēto opozīcijas lomu: „Mēs redzam to realitāti, kā veidojas valdība, un trīs šobrīd valdību jau veidojošās partijas to plāno un organizē darīt uz priekšu. Mēs ar to absolūti rēķināmies.”

Savukārt Dzintars uzsver, ka spēcīga, taču konstruktīva opozīcija esot arī valdības interesēs: „Bieži vien politiķiem pašiem tā nešķiet, bet stipra opozīcija ir arī pozīcijas interesēs. Konstruktīva, stipra opozīcija. Un bijusī Valsts kontroliere, es domāju, ir opozīcijai liels pluss un to jācenšas izmantot arī pozīcijas partijām.”

Jau pirmās tikšanās laikā abi politiskie spēki - Nacionālā apvienība un ”No sirds Latvijai” esot atraduši vairākus jautājumus, kuru risināšanā viņu viedoklis varētu sakrist, sacīja Dzintars. „Vēl šīs sarunas kontekstā varu pieminēt, ka bija virkne jautājumu, kur mēs redzējām iespējamos sadarbības un saskarsmes punktus. Piemēram, runājot par valstisko audzināšanu, runājot par demogrāfijas, izglītības, runājot par ģimenes jautājumiem - tās vērtības ir pietiekoši līdzīgas.”

„No sirds Latvijai” vadītāja Inguna Sudraba piebilst, ka pārrunāta arī iespējas sadarboties jautājumos, kas skar tautas vēlēta prezidenta institūcijas iedibināšanu un vairāku parlamentārās izmeklēšanas komisiju izveidi. „Un mēs arī no savas puses jautājām par mūsu iniciatīvām, ko mēs vēlamies virzīt - par tautas vēlēta prezidenta institūtu, kas arī būtu tāda atbildības jautājuma paaugstināšanas lieta Latvijā. Par jautājumu par ”Citadeles” darījuma izvērtēšanas komisiju, par ”Maximas” traģēdijas seku izmeklēšanas komisiju, ko mēs ar citiem esam pārrunājuši, par ko mēs vēlamies rast vairāk skaidrības un dot arī vairāk skaidrības sabiedrībai. Tā ka es saprotu, ka mūsu iniciatīvas arī netiek nekādā ziņā bremzētas,” stāstīja Sudraba.

12.Saeimai uz pirmo sēdi jāsanāk 4.novembrī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti