Panorāma

Musulmaņi Drošības policijas redzeslokā

Panorāma

Cimdars par vēlēšanu gaitu

Pēc sadursmes ar velosipēdistu -- reanimācijā

Pēc sadursmes ar velosipēdistu – reanimācijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Ar ārstēšanos reanimācijā beigusies kādas 54 gadus vecas sievietes sadursme ar velosipēdu. Šis ir tikai viens no vairākiem pagājušajā diennaktī reģistrētajiem ceļu satiksmes negadījumiem, kuros iesaistīti riteņbraucēji. Valsts policija apstiprina – karstajā laikā ielās ievērojami pieaugusi velosatiksmes intensitāte un līdz ar to arī negadījumu skaits, kuros iesaistīti riteņbraucēji. Nereti gan sadursmēs vainojami arī gājēji.

Brīvības atņemšana uz trīs mēnešiem – tāds sods var pienākties riteņbraucējam, kurš notriecis gājēju. Valsts policijā uzsver – nereti velosipēdisti aizmirst, ka uz trotuāra gājējiem tomēr ir priekšroka.

Šis negadījums gan noticis uz brauktuves, uz regulējamās gājēju pārejas, tāpēc, pirms saukt riteņbraucēju pie kriminālatbildības, policija vērtēs, vai cietusī ielu šķērsojusi pie atļaujošā signāla.

Mediķi stāsta, ka, sākoties siltajam laikam, gājēji, kas guvuši traumas sadursmēs ar velobraucējiem, slimnīcā tiek ievesti gandrīz katru dienu. Šis gan bijis smagākais gadījums pēdējā mēneša laikā.

54 gadus vecā kundze pēc sadursmes ar velosipēdistu nonākusi Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā reanimācijas nodaļā. Lai arī viņas stāvoklis ir stabils, gūtie miesas bojājumi – nopietni.

„Viņai ir galvaskausa kaula lūzums, atslēgas kaula lūzums, kā arī tāds neliels smadzeņu vielas bojājums, kas noteikti atsauksies nākotnē,” saka neiroķirurgs Kārlis Bicāns.

Valsts policijā arī uzsver – lielā daļā negadījumu vainojami ir paši gājēji, kuri nepietiekami uzmanās no velosipēdistiem un neievēro riteņbraucēju celiņu robežas.

„Principā gājējam ir tāda pati atbildība kā velosipēdistam – arī par miesas bojājumu nodarīšanu aiz neuzmanības. (..) Tas ir kriminālpārkāpums, tur ir paredzēta īslaicīga brīvības atņemšana līdz trīs mēnešiem vai nu sods, vai piespiedu darbi,” stāsta Valsts policijas Satiksmes noziegumu izmeklēšanas biroja priekšniece Nataļja Kovaļa.

Ārsti, policija un arī paši satiksmes dalībnieki atzīst – Latvijā vēl joprojām riteņbraukšanas kultūra nav pārāk augstā līmenī ne gājēju, ne pašu velosipēdistu vidū, tomēr vērojami zināmi uzlabojumi. „Ja es esmu pacietīga, tad mēs sadzīvojam labi, ja nepacietīga, tad mazāk, bet es jau saprotu, ka tajās vietās, kur nav braucēju celiņš, tur man ir jādod priekšroka gājējiem, bet ja es steidzos... bet nu normāli, es jau domāju, ka tie gājēji arī saprot, ka ar katru gadu riteņbraucēju skaits neizbēgami pieaug un kļūst iecietīgāki,” atzīst riteņbraucēja Līvija.

Par spīti nesakārtotajai velo infrastruktūrai un gājēju visai nevērīgajai attieksmei pret riteņbraucēju celiņiem, Rīgas dome nolēmusi šovasar apstaigāt Teikas un Juglas dzīvojamās ēkas, aicinot galvaspilsētas iedzīvotājus no automašīnām pārsēsties uz velosipēdiem. Paredzams, ka līdz nākamā gada beigām īpašie domes konsultanti varētu apstaigāt pat piecus tūkstošus dzīvokļu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti