Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Pasaulē vecākā gorilla svin dzimšanas dienu

Dienas ziņas

Valdis Zatlers: jāatbalsta ģimenes ārsti

R. Bezzubova slepkavības lietā turpinās izmeklēšana

Pēc Purvciemā notikušās slepkavības pauž gatavību reaģēt uz šādiem noziegumiem

Pēc Purvciemā trešdien, 14. aprīlī, notikušās slepkavības gan iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV"), gan Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks pauž likumsargu gatavību reaģēt uz šādiem noziegumiem.

Pēc Purvciemā notikušās slepkavības pauž gatavību reaģēt uz šādiem noziegumiemLinda Spundiņa

Policija joprojām meklē noziedzniekus, kuri vakar nošāva futbola aģentu Romānu Bezzubovu. Izmeklētāji pieļauj, ka noziedzīgais nodarījums varētu būt pasūtījuma slepkavība, kas saistīta ar cietušā profesionālo darbību, vienlaikus policija izmeklē arī citas versijas. Valsts policijas priekšnieks apstiprināja, ka aizvadītajā naktī Mežaparkā atrastā sadegusī BMW markas automašīna varētu būt uzbrucēju, taču pašreiz eksperti veic notikumu vietas apskati.

Policijas priekšnieks apstiprināja, ka noziedznieku automašīnai bija Krievijas Federācijas numurzīmes. "Varu apstiprināt, ka nozieguma izdarīšanas brīdī bija Krievijas Federācijas numurzīmes, bet tas gan noteikti neliecina par to, ka automašīna ir piederīga konkrētajai valstij. Kā noteikti ir zināms, dažkārt tiek arī izmantotas viltotas valsts numura reģistrācijas zīmes, bet to mēs noskaidrosim. Šobrīd detalizēti par to nestāstīšu."

Likumsargi joprojām pieļauj, ka noziedznieki vēl atrodas Latvijā, tāpēc norit aktīvs policijas un sadarbības partneru darbs.

"Burtiski pēc zvana, pēc 13 minūtēm policija jau koncentrēti slēdza ceļus un reaģēja uz šo sevišķi smago noziegumu un attiecīgi rīkojās saskaņā ar iekšējiem plāniem, kādi ir izstrādāti speciāli šādām situācijām. Policija vakar izmantoja un arī šodien izmanto atbilstoši konkrētajiem apstākļiem visus iespējamos un pieejamos tehniskos līdzekļus, tajā skaitā bezpilota gaisa kuģi," klāstīja Ruks.

Iekšlietu ministrs norādīja, ka iekšlietu struktūra ir gatava reaģēt šādās situācijās. Ministrs uzdevis turpināt atbildīgajiem dienestiem patrulēt ielās, un jau šobrīd policija esot kļuvusi daudz pamanāmāka.

"Kopā ar Ruka kungu mēs veicam strukturālas izmaiņas Valsts policijā. Kopš 1. marta jau sāk strādāt šis universālā policista princips, reģionos jau strādā vairāk nekā 90 darbinieki, kuriem ir paplašināta kompetence ne tikai, piemēram, reaģēt uz ceļu satiksmes pārkāpumiem vai negadījumiem. (..) Ja neizpilda tiešo pienākumu – neformē kādu ceļu satiksmes negadījumu vai pārkāpumu, ja saņem izsaukumu, var reaģēt arī uz agresiju, vardarbību ģimenēs. Viņiem ir tiesības uzsākt procesu," teica ministrs. Viņš plāno visā valstī izvietot vairāk nekā 500 "universālos policistus".

Ģirģens norādīja, ka šobrīd esot veiksmīga sadarbība starp Valsts policiju un pašvaldības policiju, bet nepieciešams uzlabot videonovērošanas ierakstu apmaiņu. Tāpēc panākta vienošanās, ka

pašvaldības daudz aktīvāk sadarbosies ar ministrijas Informācijas centru un izvērtēs iespēju pievienoties kopīgam videonovērošanas tīklam.

“Lai nebūtu nevienam pārpratums – mēs nerunājam par sejas atpazīšanas tehnoloģijām vai biometrisko datu ievākšanu. Mēs par to nerunājam. Jo mēs runājam par videonovērošanas kameru bez sejas atpazīšanas tehnoloģijas,” uzsvēra Ģirģens.

Iekšlietu ministrs aicināja arī iedzīvotājus noskaidrot iespējas pieslēgt jau esošajai sistēmai savas videonovērošanas kameras un atzina, ka  izmaksas neesot lielas. Tiek solīts, ka piekļuve ierakstiem tiks droši sargāta un autorizēta katrā konkrētā gadījumā.

Pašvaldību savienība ideju ir atzinusi par apsveicamu.  “Vissvarīgākais, lai tā sadarbība ir vērsta uz to, lai mūsu iedzīvotāji dzīvotu pēc iespējas drošākā vidē,” sacīja Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis.

Atbalstu ir paudusi arī Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija, uzskatot, ka, piemēram, daudzdzīvokļu mājās īpašnieki varētu būt ieinteresēti uzstādīt vienotā tīklā saslēgtās kameras, kas būtu laba garantija cilvēku un īpašumu drošībai 

Savukārt, pieminot iepriekš notikušās slepkavības, policijas šefs Ruks norāda, ka izmeklētāji aktīvi strādā un esot pozitīva virzība. Šādi noziegumi esot sarežģīti, un to izmeklēšanai nepieciešams laiks.

Bijušais policijas ģenerālis Valdis Voins par policijas darbuLinda Spundiņa

Rīgas Stradiņa universitātes programmas “Policijas darbs” docents un atvaļinātais policijas ģenerālis Valdis Voins norādīja, ka mums nevajadzētu uztraukties, ka noziedzības līmenis valstī atgriezies deviņdesmitajos gados. Viņš akcentēja, ka slepkavība bijusi organizēta un rūpīgi plānota, pat iespējams, ka ne no mūsu valsts. Savukārt tas sarežģī policistiem atrisināt šo un citus līdzīgus nodarījumus. Taču likumsargiem tas esot pa spēkam. 

Tāpat Voins akcentēja, ka Ruks kā salīdzinoši jauns priekšnieks ir ieinteresēts, lai lietas atrisinātos: “Saprotams, ka tas nav spontāns nonāvēšanas gadījums, bet tā ir gatavošanās. Policijai noteikti ir grūtības ar to atklāšanu. Jāsaka, ka tas nav tikai Latvijas policijai. Esmu pilnīgi pārliecināts, ka jebkurš policijas darbinieks vēlas atrisināt šādas lietas, lai pierādītu, ka mēs varam, un galvenais parādīt, ka [noziedznieks] nepaliks nesodīts. Varu pieļaut, ka izpildītāji ir ne no mūsu sabiedrības, ne no mūsu valsts, kas vēl vairāk sarežģī to lietu. Es domāju, ka policija dara tuvu pie maksimuma, lai to visu atklātu. Ja tas neizdodas īsi pēc nozieguma, tad tas ir ilgstošs un piņķerīgs darbs. Es domāju, ka policijas lielākais spēku daudzums ir vērsts uz šo, jo visi jau saprot sabiedrības rezonansi.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt