Dienas notikumu apskats

Londona grasās piešķirt papildu 50 miljonus eiro robežkontroles stiprināšanai Kalē

Dienas notikumu apskats

Pāvilostas pašvaldība lielāku skaidrību par saistībā ar „māju-kuģi” cer gūt jaunnedēļ

VARAM: "Līkumu" direktora darba nespēja nav attaisnojums policijas norāžu nepildīšanā

Pēc atteikuma atstādināt bērnunama vadītāju varētu vērtēt Salas novada vadītājas atbilstību amatam

Pēc Salas novada atteikuma atstādināt bāreņu nama „Līkumi”, kas tagad pazīstams kā „Saulstari”, direktoru Juri Boķi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija pieprasījusi skaidrojumu domes priekšsēdētājai Irēnai Sproģei („Vienoti mūsu novadam”). Ministrijā norāda, ka slimības lapa nevar būt pamatots iemesls Boķa neatstādināšanai. Jaunnedēļ ministrija varētu lemt par Sproģes atbilstību amatam.

Pirms nedēļas kriminālprocesā par iespējamu vardarbību bāreņu namā „Līkumi” Juri Boķi policija atzina par aizdomās turamo un lika pašvaldībai Boķi atstādināt no amata. Vairāk nekā nedēļu pašvaldība aizbildinājās ar bērnunama nosaukuma maiņu, jo juridiski „Līkumi” vairs nepastāv.

Policija informāciju precizēja, taču Boķis aizvien nav atstādināts, jo viņš saslimis. “Mēs izpildītu uz līdzenas vietas tā, kā tas ir noteikts, bet lieta ir tāda, ka viņam ir pārejoša darba nespējas lapa. Kā tā [darba nespēja] beigsies, tā mēs arī to jautājumu nokārtosim. Es domāju, ka tas nebūs ilgi,” sacīja Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe. Policijas norādes varētu tikt izpildītas nākamnedēļ, viņa prognozē.

Tikmēr ar iesniegumiem pie labklājības un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriem vērsies tiesībsargs Juris Jansons. Viņš lūdz vērtēt pašas domes priekšsēdes atbilstību amatam. Atsevišķs iesniegums adresēts arī prokuratūrai.

“Lai izvērtē, vai būtu uzsākams attiecīgs kriminālprocess pret Salas novada domes priekšsēdētāju par amatpersonas bezdarbību. Nekavējoties pašvaldības vadītājai bija jāatstādina šis te figurants Boķis no amata pienākumu pildīšanas, tiklīdz ir saņemta informācija, ka ir uzsākts kriminālprocess pret konkrētu personu, vai viņš ir aizdomās turētais par vardarbību pret bērniem,” norāda Jansons.

Prokuratūra komentārus pagaidām nesniedz, bet ar policiju sazināties neizdevās.

Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pieprasījusi domes vadītājai Sproģei skaidrot policijas norāžu nepildīšanu.

Pēc atbilžu saņemšanas jau jaunnedēļ varētu sekot lēmums par viņas atbilstību ieņemamajam amatam.

"Mēs esam gatavi arī rīkoties bargāk, atbrīvojot viņu no ieņemamā amata," saka VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts.

Viņš arī norāda nepietiekamu domes skaidrojumu atteikumu pildīt policijas lūgumu: “Tā ir likuma normas nepildīšana. Un tur nav nekādas atkāpes. Ja šī norma nosaka, ka šāds cilvēks nevar ieņemt šādu amatu, tad viņš viņu nevar ieņemt. Un tur darba nespējas lapas vai jebkādi citi argumenti šajā gadījumā nevar tikt ņemti vērā. Šis ir pavisam cits gadījums, kad mēs runājam par iespējamu kriminālpārkāpumu.”

Ar aizdomās turamo Boķi Latvijas Radio sazināties neizdevās. Viņš iepriekš noliedzis vardarbības iespējamību.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju sižetu sērijā “Sistēmas bērni” atklāti bērnu tiesību pārkāpumi un iespējamā vardarbība vairākos bērnunamos Latvijā.

Līdz ar mediju ziņoto aktīvāks darbs sākts arī policijas izmeklēšanā par iespējamo vardarbību Salas novada bāreņu namā „Līkumi” (tagad – „Saulstari”) – kriminālprocess nodots citam izmeklētājam un uzraugošajam prokuroram. Lietā vismaz divi bērnunama bijušie audzēkņi atzīti par cietušajiem, bet iestādes vadītājs Juris Boķis – par aizdomās turamo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti