Bērnunama «Līkumi» vadītājs atzīts par aizdomās turamo lietā par iespējamu vardarbību pret bērniem

Salas novada bērnunama "Līkumi" direktors Juris Boķis atzīts par aizdomās turamo kriminālprocesā par iespējamu vardarbību pret bērniem un iespējamu valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu. To Latvijas Televīzijai (LTV) apstiprināja Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors Aivars Egle. Pats Boķis izmeklēšanai nepiekrīt un vardarbību pret bērniem arvien noliedz.

Boķis ir atzīts par aizdomās turamo par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā. Viņam draud atbildība par dienesta pilnvaru pārsniegšanu un valsts amatpersonas bezdarbību, Latvijas Radio pastāstīja Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors Egle.

Prokurors Aivars EgleEdgars Kupčs
  "Ar dienesta pilnvaru pārsniegšanu mēs saprotam valsts amatpersonas izdarītas tīšas darbības, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, saistītas ar vardarbību. Viņš izdarīja tādas darbības, kuras nedrīkst izdarīt neviena amatpersona. Lietoja vardarbību pret pašvaldības iestādes bāreņu nama "Līkumi" audzēkņiem – sita, piekāva, nodarīja fiziskas sāpes un tā tālāk," teica Egle.

   

  Prokurors norādīja, ka bāreņu nama "Līkumi" (tagad "Saulstari") vadītājam piemērots drošības līdzeklis – no ceturtdienas, 11. janvāra, viņam aizliegts vadīt iestādi un arī izbraukt no valsts.

  Par pastrādātajiem noziegumiem Boķim draud līdz pieciem gadiem cietumā. Prokurors uzskata, ka kriminālprocesu varēja pabeigt jau pirms pusotra gada, taču Jēkabpils policijas iecirknis strādājis pārāk gausi. 

  Jau ziņots, ka ar iesniegumu par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem bāreņu namā "Līkumi" 2015. gada vasarā Ģenerālprokuratūrā vērsās Tiesībsarga birojs. Pēc ilgstošas sabiedrisko mediju uzmanības un Tiesībsarga biroja iesniegumiem pērnā gada beigās lietu noņēma Jēkabpils izmeklētājiem, atdodot augstākai izmeklēšanas iestādei – Zemgales rajona pārvaldei. Nomainīts arī uzraugošais prokurors. 

  Līdz šim neviena persona šajā lietā nebija atzīta par aizdomās turamo.

  Pēc lietas nodošanas Zemgales rajona pārvaldei izmeklētājiem tika uzdots iespējami drīz veikt apsūdzības uzrādīšanai nepieciešamās darbības. Turklāt šā gada 3. janvārī kriminālprocesā nodarījums, par kuru notiek izmeklēšana, papildus kvalificēts kā dienesta pilnvaru pārsniegšana, kas saistīta ar vardarbību, un  valsts amatpersonas bezdarbība.  

  Līdz šim viena persona oficiāli atzīta par cietušo – tas ir bijušais bērnunama audzēknis Aivis Berģis, kurš iepriekš "Panorāmai" stāstīja, ka bērnunama vadītājs viņu gan apsaukājis, gan bijis pret viņu fiziski vardarbīgs. Prokurors Egle iepriekš apgalvoja, ka pavisam drīz cietušo skaits lietā būtiski pieaugs.

  Bērnunama direktors Juris Boķis, kurš bijušo audzēkņu apsūdzības vardarbībā uzskata par viņu atriebību, iepriekš pārmetumus noraidīja.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti