Tiesībsargs lūdz vērtēt Salas novada domes vilcināšanos atstādināt bērnunama vadītāju

Tiesībsargs Juris Jansons vērsies pie vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (Nacionālā apvienība) un labklājības ministra Jāņa Reira ("Vienotība") ar lūgumu izvērtēt Salas novada domes priekšsēdētājas Irēnas Sproģes rīcību, kura nepilda policijas rīkojumu par bijušā bērnunama “Līkumi” vadītāja Jura Boķa atstādināšanu no amata, aizbildinoties ar viņa vadītās iestādes nosaukuma maiņu.

Tiesībsargs uzskata, ka  Salas novada pašvaldības vadītāja ar savu apzinātu rīcību kavē likuma ievērošanu un tiesiskuma nodrošināšanu Salas novada domē un tās pakļautībā esošajā iestādē - ģimenes atbalsta centrā “Saulstari”.

Tiesībsarga vēstulē secināts, ka Irēna Sproģe pauž izteiktu tiesisko nihilismu un neaizsargā bez vecāku gādības palikušo bērnu tiesības.

Jau ziņots, ka Boķis tiek turēts aizdomās par iespējamu vardarbību pret bērnunama bērniem. Kriminālprocesā policija prasa viņam piemērot drošības līdzekli – atstādināšanu no amata pienākumiem. Taču pašvaldība atbildējusi, ka kopš 2016. gada rudens tāda bērnunama “Līkumi” vairs nav – tagad ir centrs “Saulstari”.

Policija savu kļūdu atzīst un nosūtījusi precizētu lūgumu, kas pašvaldībai būs jāpilda. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti