Dienas notikumu apskats

Turcija aicina Krieviju un Irānu izdarīt lielāku spiedienu uz Sīrijas valdību

Dienas notikumu apskats

Bulgārija norāda, ka sankcijas pret Krieviju nevar būt mūžīgas

«Līkumu» vadītājs atzīts par aizdomās turamo lietā par iespējamu vardarbību pret bērniem

Par vardarbību aizdomās turamais bērnunama vadītājs pārmetumus noraida

Kādreizējā bērnunama “ Līkumi”, kas tagad pārdēvēts par ģimenes atbalsta centru “Saulstari”, direktors Juris Boķis, kurš atzīts par aizdomās turamo kriminālprocesā par iespējamu vardarbību pret bērniem un valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, izmeklēšanai nepiekrīt un vardarbību pret bērniem arvien noliedz.

"Tas ir diezgan smieklīgi, ka mums tiesiskā valstī var grupiņa ar bērniem sanākt un izdomāt, kā tagad apvainot direktoru,"  sacīja Boķis.

Viņš izskanējušajiem pārmetumiem nepiekrīt: “Pagāja gandrīz trīs gadi, kopš es tagad uzzināju, par ko es tieku apvainots. Protams, es tam visam, kas tur rakstīts, nepiekrītu. Pilnīgākās muļķības. Apsūdzībām nepiekrītu pilnībā. Un es domāju – tiesa pierādīs to. Tas, kas tur ir sarakstīts, neatbilst patiesībai.”

Viņam piebalso arī darba devējs – novada dome. Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe saka, ka lieta nav viennozīmīga un tiesa parādīs, kurš bijis ieinteresēts, viņasprāt, nepatiesās informācijas izplatīšanā: “Man tādas stipri lielas aizdomas par tādu ieinteresētību. Vairāki ir, kas to vēlas. Es jums nesaukšu konkrēti, kas ir ieinteresēti, bet domāju, ka tas tā ir.”

Policijas lēmumu par aizliegumu vadīt bērnunamu septiņu dienu laikā var pārsūdzēt izmeklēšanas tiesnesim.

Tikmēr uzraugošais prokurors Aivars Egle vērtē, ka izmeklēšanas darbs ir mērķtiecīgs un intensīvs, un pie tāda rezultāta varējis nonākt jau pirms pusotra gada. Taču līdz apsūdzību celšanai vēl tik drīz netiks, jo jāturpina ekspertīzes. Prokurors arī iepriekš prognozēja, ka cietušo skaits lietā būtiski augs.

Ziņots, ka Boķis kā pirmā amatpersona atzīts par aizdomās turamo lietā par vardarbību bērnunamā “Līkumi”. Par dienesta pilnvaru pārsniegšanu un valsts amatpersonas bezdarbību Boķim draud līdz pat piecu gadu ieslodzījums, kā arī tikpat ilgs liegums būt valsts amatpersonai.

“Viņš izdarīja tādas darbības, kuras nedrīkst izdarīt neviena valsts amatpersona – lietoja vardarbību pret pašvaldības iestādes – bāreņu nama “Līkumi” – audzēkņiem: sita, piekāva, nodarīja fiziskas sāpes,”  pastāstīja prokurors Egle.

Nu Boķim piemērots drošības līdzeklis – aizliegts vadīt iestādi, arī pamest valsti un likts uzturēties noteiktā vietā.

Tāpat Latvijas Radio rubrikā “Sistēmas bērni” ar pieredzēto bērnunamā “Līkumi” dalījās Aivis Berģis, kas atklāti stāstīja par dzīvi iestādē. Jau tad bija zināms, ka par vardarbību Salas novada bērnunamā “Līkumi” Jēkabpils policija divus gadus veic izmeklēšanu. Aivis Berģis ir viens no, iespējams, cietušajiem. Boķis bāriņtiesas vadības klātbūtnē uzreiz esot pateicis, ka turpmāk var sekot gan apsaukāšana, gan fiziska ietekmēšana. Aivis no bērnunama aizbēdzis, bet direktors Juris Boķis viņu atradis un vedis atpakaļ.

Kopš izmeklēšanu no Jēkabpils likumsargiem pārņēmusi Zemgales reģiona policijas pārvalde, lieta ieguvusi strauju virzību, atzīst arī nomainītais uzraugošais prokurors. Un par cietušo lietā atzīts arī bijušais bērnunama audzēknis Aivis Berģis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti