PB: Būtu vēlams cilvēkiem ar zemiem ienākumiem palīdzēt dāsnāk

Labklājības ministrijā (LM) šodien iepazīstināja ar ilgi gaidīto Pasaules Bankas (PB)  pētījumu "Latvija: kurš ir bezdarbnieks, ekonomiski neaktīvais un trūcīgais?", un, ņemot vērā tā secinājumus, līdz 1.augustam ministrija izstrādās reformas piedāvājumu.

Pētījums liecina, ka krīzes laikā pabalstu izplatība būtiski palielinājās. Tomēr nav pierādījumu plaši izplatītajam stereotipam par krīzes gados izveidojušos „profesionālo pabalstu saņēmēju” paaudzi.

„Valdībai jāturpina krīzes laikā iesāktais ceļš – rūpīgi jānovērtē sociālā atbalsta programmas, secinājumi jāpublisko un balstoties uz tiem, jāveido tālākā politika. Valdība ir nobažījusies par augsto bezdarba līmeni, un aizsargāt šos cilvēkus un iesaistīt viņus atpakaļ darba tirgū ir jābūt prioritātei. Latvijai liels izaicinājums ir arī novecojošā sabiedrība. Tāpēc ļoti svarīgi ir investēt darba produktivitātē un izglītībā. Turklāt tas attiecas ne tikai uz jaunatni, bet arī īpaši uz pirmspensijas vecuma cilvēkiem, kas pārāk ātri atstāj darba tirgu,” pētījuma prezentācijā sacīja Pasaules Bankas vecākā ekonomiste Emīlija Sinota (Emily Sinnott).

Pasaules Banka kopā ar vietējiem ekspertiem pie pētījuma strādājusi gandrīz gadu, analizējot datus par 2007.-2010.gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt