Pāvesta vizītes laikā Latvijā pastiprinās imigrācijas kontroli

Pāvesta Franciska vizītes laikā tiks pastiprināta imigrācijas kontrole, tomēr robežkontrole uz valsts robežas netiks atjaunota.

Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne PētersoneKristaps Feldmanis
  Valsts robežsardzē norādīja, ka, lai arī medijos ir izskanējusi informācija par to, ka Igaunija uz savām robežām pāvesta vizītes laikā plāno ieviest robežkontroli, Latvijas Valsts robežsardze nav saņēmusi no Igaunijas kolēģiem šādu informāciju, kā to paredz Šengenas nosacījumi.

   

  "Latvijā Romas katoļu baznīcas pāvesta Franciska vizītes laikā robežkontroles pie iekšējām robežām netiks atjaunota, bet mēs veiksim visus nepieciešamos pasākumus visās robežšķērsošanas vietās ar mērķi nodrošināt atbilstošas kompetences efektivitāti.

  Tas ir – palielinoties ceļotāju plūsmai, tiks nodrošināti papildu cilvēki. Kā arī veiksim pastiprinātu imigrācijas kontroli, tajā skaitā arī iekšējo robežu tuvumā.

  Cilvēkiem papildus neērtības tas nesagādās, vienīgais, neatkarīgi no tā, kad notiek kādi pasākumi kaimiņvalstīs vai nē, derīgam ceļošanas dokumentam līdzi ir jābūt vienmēr," skaidroja Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone.

  KONTEKSTS:

  Pāvests Francisks Latvijā ieradīsies 24.septembrī, kas pasludināta arī par oficiālu brīvdienu. 

  1936.gadā dzimušais Francisks ir 266.pāvests Romas katoļu Baznīcas vēsturē. Viņš ir pirmais pāvests, kas nav eiropietis, kā arī pirmais pāvests - jezuīts. Argentīnā dzimušo Horhi Mario Bergoljo par pāvestu ievēlēja 2013.gada 13.martā. Piecu gadu laikā viņš ir devies 22 apustuliskajās vizītēs uz 30 valstīm, kuru vidū līdz šim ir bijušas dažas Eiropas Savienības valstis.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti