Rīta Panorāma

Doles salas lepnums – Daugavas muzejs

Rīta Panorāma

Intervija ar Renāru Zeltiņu un Kristapu Dārgo

Intervija ar Sandru Zalcmani

«Patvērums «Drošā māja»» izveidojis Informācijas centru iebraucējiem

Nevalstiskā organizācija "Patvērums "Drošā māja"", kas vairākus gadus nodarbojās ar mentora pakalpojumu sniegšanu patvēruma meklētājiem, izveidojusi Informācijas centru iebraucējiem Lāčplēša ielā 75 un 17.augustā aicina uz atvērto durvju dienu.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" organizācijas vadītāja Sandra Zalcmane stāstīja, ka centrā konsultācijas sniedz gan trešo valstu pilsoņiem no dažādām grupām - visiem legālajiem imigrantiem, gan arī speciālistiem, kuri strādā ar šiem cilvēkiem.

Kopumā centrs palīdzējis aptuveni 600 cilvēkiem. Iebraucēji galvenokārt lūdzot palīdzību saistībā ar nodarbinātību un biznesa sākšanu.

Tāpat arī palīdzība nepieciešama reemigrācijā. Latvieši mēdz atgriezties, ņemot līdzi ģimeni, kurā laulātais draugs var būt arī ārzemnieks.

Informācijas centrs iebraucējiem darbojas kā vienas pieturas aģentūra Rīgā un četros Latvijas reģionu centros - Daugavpilī, Jelgavā, Cēsīs un Liepājā – nodrošinot iespēju saņemt bezmaksas atbalstu.

Centra mājaslapā teikts, ka kopš darbības sākšanas maijā tas konsultējis jau vairāk nekā 3000 iebraucēju, kas ieradušies no valstīm ārpus Eiropas Savienības, piemēram, Indijas, Ukrainas, Krievijas, Ķīnas, Pakistānas, Turcijas, Azerbaidžānas, Uzbekistānas, Afganistānas, Sīrijas, Ēģiptes, Baltkrievijas, Šrilankas, Irākas, Eritrejas, ASV, Kazahstānas, Gruzijas, Irānas, Bangladešas.

Centrā darbojas 23 tulki un valodu zinātāji ar 11 valodu prasmēm: arābu, kurdu, dari, ķīniešu, spāņu, vjetnamiešu, turku, hindi, tigriņu, sorani, gruzīnu.

KONTEKSTS:

Sabiedrības integrācijas fonds šogad lauza līgumu ar "Patvērumu "Drošā māja"", sakot, ka biedrība palīdzību bēgļiem sniedza nekvalitatīvi. Biedrībā pārmetumus noraidīja, norādot, ka nav saprotams, kā kvalitāte vērtēta, ja skaidru kritēriju nav. Tādējādi bija bažas par bēgļiem pieejamo palīdzību. Pēc tam konkursā tik pasludināts jauns uzvarētājs - Latvijas Sarkanais krusts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti